Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rząd wprowadza kwarantannę narodową - będą znaczne ograniczenia

Wysokie liczby nowych zakażeń oraz zgonów sprawiły, że rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kwarantanny narodowej na przełomie roku. Wiąże się to z licznymi ograniczeniami.
Rząd wprowadza kwarantannę narodową - będą znaczne ograniczenia

Kwarantanna narodowa rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia. W tym czasie:

  • hotele będą zamknięte, również na kwestie związane z wyjazdami służbowymi,
  • zamknięte będą stoki narciarskie i galerie handlowe, oprócz sklepów spożywczych, drogerii, aptek i innych, które zapewniają podstawowe potrzeby,
  • ograniczenia w przemieszczeniu się w noc Sylwestrową (od 31 grudnia od 19.00 do 1 stycznia do 6:00 rano), oprócz uzasadnionych sytuacji, np. wyjścia do apteki lub w celu zawodowym,
  • obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

Wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane. Minister zdrowia zaznacza, że kwarantanna narodowa ma przygotować Polaków do szczepień.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama