Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Skazany za masakrę w Adamowie

Na dwa lata pozbawienia wolności został skazany sprawca tragicznego wypadku w Adamowie. Trzy lata temu Paweł J. staranował ciężarówką dwa samochody osobowe. Zginęło trzech mężczyzn. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Skazany za masakrę w Adamowie

Decyzja sądu zapadła 24 listopada br. Z naszych ustaleń wynika, że oprócz kary więzienia 30-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego ma również 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto będzie musiał - jak wyrok się uprawomocni - zapłacić rodzinom ofiar po 20 tys. zł zadośćuczynienia.

Dramat rozegrał się 13 kwietnia 2017 roku na trasie Chełm-Krasnystaw. Przed godziną 8 w Adamowie samochód ciężarowy niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu, zderzył się z daewoo i volkswagenem passatem. Na miejscu zginęło trzech mężczyzn, którzy podróżowali samochodami osobowymi.

Po odcięciu dachu strażacy wydobyli z volkswagena ciała dwóch mężczyzn: 19-letniego Grzegorza S. i 26-letniego Grzegorza W. Obaj byli mieszkańcami gminy Chełm. Policjanci nie od razu ustalili ich tożsamość. Młodszy z nich zginął w dniu swoich urodzin. Starszy pozostawił żonę w 6. tygodniu ciąży. Daewoo podróżował 69-letni Kazimierz O. z gminy Kamień.

Ciężarówką jechał Paweł J. Z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala. Alkomat wykazał, że był trzeźwy. Krasnostawska prokuratura prowadziła postępowanie w kierunku spowodowania przez niego wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co groziła mu kara od 6 miesięcy do lat 8 za kratkami.

Z opinii biegłych wynikało, że pojazdy biorące udział w wypadku w Adamowie nie miały usterek. Dokładniejszej analizie została poddana lewa przednia opona ciężarówki. Podczas śledztwa kierowca tłumaczył się, że pękła samoistnie w trakcie jazdy. Jedna z ekspertyz jednak wykazała, że stało się to po uderzeniu w przeszkodę. To było kluczowe do przedstawienia mu zarzutu i skierowania sprawy do sądu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szofer... 10.12.2020 23:44
Wyjdzie i będzie się cieszył życiem... Co wy piszecie... Ja rozumiem tyle osób cierpi. Ale czy ten kierowca zrobił to celowo?! Nie... Uważam że i on swoje przyzyl i do końca życia będzie miał to w pamięci i jego życie nie będzie takie jak tu opisujecie. Współczuję rodzinom ofiar ale także współczuję temu kierowcy. Życie praca kierowcy tira nie jest łatwa. Tym co nigdy takim wielkim autem nie jechali wydaje się że tylko jedzie i kierownica kręci i śpi w kabinie... Jest naprawdę inaczej... Musi myśleć za siebie i za innych... Jaki manewr wykonać aby... Spotkałem się wiele razy z takimi przypadkami że to kierowcy osobowek jechali nie rozważnie niż kierowcy tirów. A potem przy jakim kolwiek kolizja każdy krzyczał że to wina tira. Ludzie nie cudujcie na tych drogach osobowka mi dajcie normalnie pracować tym dużym....

Hahaha 22.12.2020 10:02
Tu była ewidentnie wina kierowcy Tira i powinniśmy go żałować??? Proszę przekazać to dziecku które nigdy nie pozna swojego OJCA i innym z rodzin, że szkoda chłopaka bo chciał szybciej do domu i szybko jechał. Miał świadomość że może spowodować wypadek, od początku kłamał aby uniknąć kary i jego trzeba żałować!?

:( 08.12.2020 20:12
2lata za życie 3 osób w tym 2 bardzo młodych? Straszne. Wyjdzie i będzie wiódł spokojne zycie a rodziny , przyjaciele cierpienie do końca życia i poczucie niesprawiedliwości.

XY 09.12.2020 15:50
Każde życie ludzkie jest cenne młody czy starszy, zabrał komuś Ojca, dziadka i męża . Odebrał życie 3 osobom cierpi o wiele więcej osób ... Sam po 2 latach wyjdzie i będzie dalej cieszył się życiem...

kazio 07.12.2020 14:59
kasta sędziowska potrzebowała 3 lat a i tak śmieszne wyroki za życie 3 osób. Paranoja a o wysokości mandatów to już szkoda wspominać

Loool 08.12.2020 11:43
Nie ma podanych przyczyn zdarzenia więc nie nam to oceniać.

ssss 09.12.2020 15:53
Skoro został uznany winnym to winny jest, kierowca powinien zachować ostrożność , tym bardziej jadąc takim samochodem a nie cwaniakować i łamać przepisy !

Tttt 09.12.2020 00:46
Ty chyba należysz do kasty głupich troli. Przecież, gdyby był wyższy wymiar kary za taki czyn (przy czym wcale nie chciałbym przesadzać o winie kierowcy ciężarówki bo w ogóle nie znam sprawy) to nie wpłynęłoby na ciąg wydarzeń w tej tragedii. Chyba należy założyć, że ten kierowca nie zrobił tego celowo.

miki 07.12.2020 10:04
wyrok powinien być po 3 miesiącach a nie po 3 latach

Obrońca 10.03.2021 18:28
na wstępie obił bym pysk marnemu redaktorzynie za tekst: "kierowca staranował..." po czym ten sam dekiel napisał prawdę, czyli: Wyrok nie jest prawomocny. po za tym, czy ktos wierzy, że te osobówki nie miały usterek? stare zardzewiałe złomy typu daewou uszczkodziły pancerną oponę ciężarówki? Temida utrzymywana z naszych podatków jest ślepa głucha i głupia, i to jedyne fakty w tej sprawie.

Obrońca 10.03.2021 18:33
Mam nadzieje, że kierowca poda do sądu tego durnego marnego redaktorzyne który wydał własny wyrok wart nie więcej niz pierda, za zniesławienie.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama