Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Twój Agent Ubepieczenia

Kierowcom na granicy puszczają nerwy

Długie godziny oczekiwania, "wolna amerykanka" na drodze i brak miejsca do załatwienia potrzeb fizjologicznych. Z tymi problemami nadal zmagają się kierowcy stojący w kilkunastokilometrowej kolejce do granicy w Dorohusku. Remont przejścia granicznego jest bez wątpienia konieczny, ale powoduje wiele nerwowych sytuacji.
Kierowcom na granicy puszczają nerwy

Na początku zeszłego tygodnia kolejka tirów ciągnęła się niemal do granic administracyjnych Chełma. W kolejnych dniach malała i jej koniec znajdował się w miejscowości Brzeźno. Dla wielu kierowców takie tempo dojazdu do granicy jest zdecydowanie za wolne.

- Takie korki po 15-20 km są od kwietnia, ja dzisiaj stoję w miejscu już kilka godzin - poskarżył  się nam we wtorek jeden z polskich kierowców. - Sklepów brak, a za potrzebą trzeba iść do lasu. Przenośnych ubikacji jest mało, a do tego zniszczone i tak brudne, że odrzuca po samym otwarciu drzwi.

Kierowcy żalą się na siebie nawzajem. Niektórzy grzecznie stoją w sznurku samochodów, inni zaś omijają go, wciskając się w najmniejsze szczeliny.

Niemałe problemy mają również kierowcy osobówek, codziennie pokonujący trasę Chełm - Dorohusk.

- Gdzie jest policja i straż graniczna, gdy kierowcy tirów chodzą prawie środkiem drogi i rozmawiają ze sobą, nie zwracając uwagi na ruch? - poskarżył się nam jeden z nich. - Potrafią też nagle otworzyć drzwi ciężarówki przed jadącym samochodem albo nieoczekiwanie wyjechać z kolejki i trzeba ostro hamować. W nocy jest jeszcze gorzej, bo trasa jest nieoświetlona...

Remont jeszcze trochę potrwa, więc kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim szanować się nawzajem.

Jak dowiedzieliśmy się, w pierwszych dniach października na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku rozpocznie się kolejny etap prac – remont nawierzchni na płycie przywozowej. W związku z tym przez miesiąc wyłączona będzie jedna z wag, co ograniczy przepustowość przejścia na kierunku przywozowym.

Na pewno wystąpią utrudnienia w płynności odpraw. Krajowa Administracja Skarbowa uprzedza i prosi przewoźników, by w miarę możliwości korzystali w tym czasie też z innych przejść granicznych.

Warto śledzić serwis www.granica.gov.pl, prezentujący m.in. bieżące informacje o szacunkowych czasach oczekiwania na odprawę na poszczególnych przejściach granicznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner boczny
Reklama
Reklama
Reklama