Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:10
Reklama Reklama formy Pomix

Mętne wyjaśnienia wójta, nauczyciele rozżaleni

Wójt uważa, że wywiązał się z umowy ze stowarzyszeniem Edukator i każdy nauczyciel ze szkół przekazanych stowarzyszeniu mógł wyrazić zgodę na przeniesienie do innej placówki gminnej. To dlaczego takiej oferty nie dostali?
Mętne wyjaśnienia wójta, nauczyciele rozżaleni

O sprawie pisaliśmy w artykule "Nauczyciele wylądowali na lodzie". Panie Małgorzata Misiura i Anna Kuryluk wystąpiły w obronie nauczycieli z długoletnim stażem, którzy zgodnie z zapisami umowy ze stowarzyszeniem, które przejęło małe szkoły gminne w Czułczycach, Bukowie Wielkiej i Petryłowie - powinni mieć możliwość pracy w Zespole Szkół w Sawinie, jedynej szkole, jaką obecnie prowadzi gmina. Chodziło o to, by pod koniec kariery zawodowej nie stracili przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela. Wielu z nich znalazło się jednak w bardzo trudnej sytuacji życiowej, bo nie dostali propozycji pracy w ZS w Sawinie. Władze gminy widzą to jednak inaczej.

Więcej w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - elektronicznym i papierowym


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama