Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 03:56
Reklama

Mętne wyjaśnienia wójta, nauczyciele rozżaleni

Wójt uważa, że wywiązał się z umowy ze stowarzyszeniem Edukator i każdy nauczyciel ze szkół przekazanych stowarzyszeniu mógł wyrazić zgodę na przeniesienie do innej placówki gminnej. To dlaczego takiej oferty nie dostali?
Mętne wyjaśnienia wójta, nauczyciele rozżaleni

O sprawie pisaliśmy w artykule "Nauczyciele wylądowali na lodzie". Panie Małgorzata Misiura i Anna Kuryluk wystąpiły w obronie nauczycieli z długoletnim stażem, którzy zgodnie z zapisami umowy ze stowarzyszeniem, które przejęło małe szkoły gminne w Czułczycach, Bukowie Wielkiej i Petryłowie - powinni mieć możliwość pracy w Zespole Szkół w Sawinie, jedynej szkole, jaką obecnie prowadzi gmina. Chodziło o to, by pod koniec kariery zawodowej nie stracili przywilejów wynikających z Karty Nauczyciela. Wielu z nich znalazło się jednak w bardzo trudnej sytuacji życiowej, bo nie dostali propozycji pracy w ZS w Sawinie. Władze gminy widzą to jednak inaczej.

Więcej w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - elektronicznym i papierowym


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama