Nasi studenci latają najlepiej!

Bartosz Brzeziński, Damian Czak, Paweł Woźniak, Piotr Cierniak, Patryk Gąsior, Agnieszka Dec i Konrad Partyka - tych siedmioro reprezentantów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dało prawdziwy popis swoich umiejętności w przestworzach.

Część z nich zajęła czołowe lokaty w 49. Samolotowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 63. Samolotowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które w dniach 5 - 8 sierpnia rozegrano na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej.

Największym sukcesem nasi studenci mogą pochwalić się w kategorii juniorów. Pierwsze miejsce przypadło bowiem Damianowi Czakowi, a drugie Konradowi Partyce. Najwyższe miejsce na podium wywalczyli Patryk Gąsior i Damian Czak w juniorskiej kategorii lądowań.

Impreza zakończyła aktualny sezon latania precyzyjnego, a po niej został wyłoniony ranking pucharowy. Znalazła się w nim wymieniona siódemka studentów PWSZ w Chełmie, którzy swoje umiejętności szlifują w Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich.