Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Opony wrosły w las

Podobno wszyscy wiedzą, kto wyrzucił w lesie w Jagodnem około 50 starych opon. Sprawcy jednak policja nie ustaliła. Sterta gumy leżała jako dowód w sprawie przez pięć miesięcy. Zarosła już krzakami. Czy ktoś to uprzątnie?
Opony wrosły w las

- Sprawę wyrzuconych opon zgłosiłem w marcu. Policja przyjechała, pojechała i nic nie zrobiła. Opony jak leżały, tak leżą - mówi oburzony sołtys Andrzej Paszko.

Wieś Jagodne jest położona przy terenach leśnych. Ktoś najwidoczniej uznał, że można tam niepostrzeżenie pozbyć się dużej partii opon. Zamiast zapłacić za ich utylizację, zaśmiecił las przy drodze. Mieszkańcy gminy podejrzewają, kto mógł opony wywieźć do lasu. Podobno wiedzą też do kogo należały. Wskazany przez nich człowiek nie przyznał się do winy. Najwidoczniej też nie znalazł się nikt odważny, kto chciałby poświadczyć, że coś widział.

- Nawet jedna z sołtysek na sesji powiedziała, że wszyscy wiedzą, kto to zrobił, a policja nie ustaliła sprawcy - dodaje Paszko.

W połowie kwietnia policja zakończyła postępowanie. Nie wykryto sprawcy, więc też nie było kogo ukarać. W tej sytuacji problem ma właściciel terenu - Nadleśnictwo Chełm.

- Leśniczy już kilka miesięcy temu obejrzał te opony i białą farbą zaznaczył miejsce, gdzie leżą. Już zarosły, farby nie widać. Jak nic się nie zmieni, zawiozę jedną nadleśniczemu do biura - odgraża się sołtys.

Jak się okazuje, straż leśna nie mogła usunąć nielegalnego wysypiska, bo sprawa na policji była w toku.

- Opony musiały leżeć jako dowód w sprawie, praktycznie do zakończenia śledztwa - wyjaśnia Piotr Kosmala z Nadleśnictwa Chełm. - Mamy już pismo z policji, że możemy je uprzątnąć. Powinny zniknąć w ciągu dwóch tygodniu. Mamy środki finansowe na takie cele, jesteśmy przygotowani na tego typu sytuacje - dodał

Już następnego dnia opony zostały usunięte. Za utylizację jednej trzeba zapłacić ok. 5-6 zł. Uprzątnięcie więc dzikiego wysypiska w Jagodnem kosztowało kilkaset złotych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama