Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rozjechała 13-letniego rowerzystę

13-letni Kacper został potrącony i zaklinował się pod kołami samochodu. Początkowo stracił przytomność. Gdy się ocknął, wołał przeraźliwie, żeby go wydostać. Uratowało go dwoje nastolatków, którzy wezwali pomoc. Przy pomocy ciągnika podniesiono auto. Helikopter zabrał chłopca do szpitala.
Rozjechała 13-letniego rowerzystę

Do wypadku doszło we wtorek, 14 lipca, po godz. 14 w miejscowości Czechów Kąt w gminie Rejowiec.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca renault 54-letnia mieszkanka Chełma, wyjeżdżając z posesji na drogę, potrąciła jadącego rowerem 13-latka, mieszkańca powiatu krasnostawskiego. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa.

Do wypadku wysłano cztery zastępy zawodowej straży, 13 ratowników. Byli też na miejscu strażacy z OSP Rejowiec. Zawiadomiono policję i pogotowie. Zanim nastolatkowi udzielono pomocy, trzeba było go wyciągnąć spod samochodu.

- Chłopiec został wydobyty spod pojazdu jeszcze przed naszym przyjazdem. Z raportu wynika, że pomogli okoliczni mieszkańcy - mówi Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego PSP w Chełmie.

Z relacji świadków wynika, że w akcji ratowniczej bardzo pomocny okazał się ciągnik rolniczy z zamontowanymi tzw. widłami do tura. Podniesiono nimi auto, by można było chłopca wyciągnąć z pułapki. Poszkodowanym najpierw zajął się zespół z karetki pogotowia. W tym czasie strażacy przygotowali miejsce do lądowania helikoptera.  Rannego przekazano pogotowiu lotniczemu, które przetransportowało go do szpitala w Lublinie.

Udało się nam porozmawiać z ojcem poszkodowanego Kacpra z gminy Łopiennik Górny. Opowiedział nam, że jego syna ratowało dwoje bohaterskich nastolatków. Gabrysia z Czechowego Kąta i Bartek z Woli Żulińskiej jeździli rowerami i pojawili się na miejscu kilka chwil po wypadku.

- Bartek nie stracił zimnej krwi. Wiedział, co robić, bo wiele razy brał udział w konkursach pożarniczych. Natychmiast pobiegł po ojca Gabrysi, który ma ciągnik z podnośnikiem. Jego córka wie, jak go obsługiwać i to ona podnosiła samochód, a jej tata w tym czasie wydostawał Kacpra spod auta. Wszystkim bardzo mocno dziękuję za szybką pomoc dla mojego syna - opowiada ojciec 13-latka.

Dodaje, że zanim kobieta zatrzymała się na poboczu, przejechała jeszcze około 4 metrów. Chłopak był cały czas pod samochodem. Kacper początkowo stracił przytomność. Gdy się ocknął, wołał przeraźliwie, żeby go wydostać. Do szpitala trafił m.in. z potłuczoną głową, poobijanymi płucami i pękniętą śledzioną. Obecnie jego stan jest stabilny.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie. W ubiegły piątek dowiedzieliśmy się, że do śledczych jeszcze nie wpłynęły akta sprawy. Czynności wykonywali jeszcze chełmscy policjanci.

- Rower mojego syna został zabezpieczony do ekspertyzy. Trzeba czekać na to, co orzekną biegli. Wydzwaniają już do nas firmy adwokackie i ubezpieczeniowe. Za każdym razem mówię im, że dopóki moje dziecko nie zostanie wypisane ze szpitala, nie będę podejmować żadnych działań. Całą sprawę prowadzi policja, więc nie chcę wychodzić przed szereg. Teraz myślę jedynie o Kacprze, że dzielnie zniesie to wszystko i da sobie radę, bo ma młody organizm. Po przebudzeniu ze śpiączki farmakologicznej został przeniesiony na chirurgię i chciał jeść. Cieszę się również, że naszą rodzinę wspierają sąsiedzi i mieszkańcy naszej wsi - mówi pan Henryk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama