Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Straszył, że w szkole w Stołpiu jest bomba - został zatrzymany [VIDEO]

Policjanci zatrzymali wczoraj (21 maja) 17-latka z woj. świętokrzyskiego podejrzanego o fałszywe powiadomienie o bombie w budynku szkoły. Do zdarzenia doszło w styczniu w miejscowości Stołpie. Informacja o rzekomej bombie została przesłana mailem. 17-latek został ustalony przez policjantów z wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP w Lublinie.
Straszył, że w szkole w Stołpiu jest bomba - został zatrzymany [VIDEO]

W czwartek (21 maja) funkcjonariusze wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Lublinie wraz z policjantami z KMP w Chełmie zatrzymali 17-latka  odpowiedzialnego za wysłanie wiadomości mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego, która wpłynęła do Szkoły Podstawowej w Stołpiu. 

- Do zdarzenia doszło 27.01.2020r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W  SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stołpiu otrzymała wiadomość przed rozpoczęciem lekcji więc nie była konieczna ewakuacja. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły, a lekcje zostały odwołane - mówi Renata Laszczka - Rusek, rzecznik lubelskich policjantów.

Alarm bombowy w Stołpiu - zatrzymanie.mp4

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła. Policjanci z KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. 21 maja wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama