Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:25
Reklama

Roszady w oświacie

Wszystko wskazuje na to, że w nowym roku szkolnym 22 nauczycieli nie będzie miało pracy w miejskich placówkach oświatowych. Są w tym gronie osoby, które przejdą na emeryturę, ale i te, dla których zabraknie godzin.
Roszady w oświacie

Arkusze organizacyjne szkół i placówek oświatowych na rok szkolny 2020/2021 trafiły do Urzędu Miasta Chełm i zostały przekazane do kuratorium w celu ich dalszego zaopiniowania. Organy prowadzące mają czas na ich zatwierdzenie do 29 maja.

- Przewidywana w tych dokumentach liczba nauczycieli, którzy z dniem 1.09.2020 r. przechodzą na emeryturę, świadczenie emerytalne lub z którymi może zostać rozwiązany stosunek pracy z powodu braku godzin, wynosi 22 osoby - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Spośród nich ok. 80 proc. to osoby, które osiągnęły wiek emerytalny.

W Szkole Podstawowej nr 7 grono pedagogiczne może zostać uszczuplone o trzy osoby. W Szkole Podstawowej nr 8 umowy zostaną rozwiązanie z czterema osobami. W Szkole Podstawowej nr 5 mowa jest o dwóch nauczycielach. Najwięcej, bo aż pięć osób, zakończy pracę w Szkole Podstawowej nr 11. Jedna osoba żegna się ze Szkołą Podstawową nr 2. W Przedszkolu Miejskim nr 2 z placówką również rozstaje się jeden nauczyciel. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w liceach ogólnokształcących. Zarówno w I LO, II LO jak i IV LO nie ma osób, które pracują tylko do końca tego roku szkolnego.

Po jednej osobie ubędzie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych oraz Zespole Szkół Technicznych. Aż trzy osoby żegnają się z pracą w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama