Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:46
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Roszady w oświacie

Wszystko wskazuje na to, że w nowym roku szkolnym 22 nauczycieli nie będzie miało pracy w miejskich placówkach oświatowych. Są w tym gronie osoby, które przejdą na emeryturę, ale i te, dla których zabraknie godzin.
Roszady w oświacie

Arkusze organizacyjne szkół i placówek oświatowych na rok szkolny 2020/2021 trafiły do Urzędu Miasta Chełm i zostały przekazane do kuratorium w celu ich dalszego zaopiniowania. Organy prowadzące mają czas na ich zatwierdzenie do 29 maja.

- Przewidywana w tych dokumentach liczba nauczycieli, którzy z dniem 1.09.2020 r. przechodzą na emeryturę, świadczenie emerytalne lub z którymi może zostać rozwiązany stosunek pracy z powodu braku godzin, wynosi 22 osoby - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Spośród nich ok. 80 proc. to osoby, które osiągnęły wiek emerytalny.

W Szkole Podstawowej nr 7 grono pedagogiczne może zostać uszczuplone o trzy osoby. W Szkole Podstawowej nr 8 umowy zostaną rozwiązanie z czterema osobami. W Szkole Podstawowej nr 5 mowa jest o dwóch nauczycielach. Najwięcej, bo aż pięć osób, zakończy pracę w Szkole Podstawowej nr 11. Jedna osoba żegna się ze Szkołą Podstawową nr 2. W Przedszkolu Miejskim nr 2 z placówką również rozstaje się jeden nauczyciel. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w liceach ogólnokształcących. Zarówno w I LO, II LO jak i IV LO nie ma osób, które pracują tylko do końca tego roku szkolnego.

Po jednej osobie ubędzie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych, Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych oraz Zespole Szkół Technicznych. Aż trzy osoby żegnają się z pracą w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama