Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełmianie nie boją się wirusa?

Docierają do nas sygnały, że mimo zakazu mieszkańcy miasta chętnie spotykają się na pogaduszki na deptaku. Interwencje straży miejskiej, zdaniem naszego Czytelnika, nie przynoszą większych rezultatów.
Chełmianie nie boją się wirusa?

- Reagujemy na każde zgłoszenie - przekonuje komendant straży miejskiej Zbigniew Grochmal. - Byliśmy też kilka razy na deptaku i informowaliśmy przechodniów o zarządzeniu w sprawie zgromadzeń.

Nasz Czytelnik twierdzi, że i owszem straż miejska przyjeżdżała na deptak, ale włączała komunikat i nie wychodziła z samochodu, a mieszkańcy nie reagowali.

- Rzeczywiście, ze względu na środki ostrożności, ograniczamy kontakt z obywatelami, podobnie jak inne służby - tłumaczy komendant. - Nieprawdą jednak jest, że po naszej interwencji mieszkańcy nadal się gromadzili. Już sam widok radiowozu mobilizuje do zachowania zgodnie z prawem.

Niestety, jak widać na zdjęciu, które otrzymaliśmy, problem dotyczy głównie osób starszych, które jakby nigdy nic robią codzienne sprawunki w centrum miasta. A przecież to te osoby są w grupie ryzyka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
J0sn 03.04.2020 21:20
Ich trzeba napieprzać pałą, wtedy może coś dotrze do tych zakutych łbów

Marek 05.04.2020 23:02
Wystarczy edukować. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama