Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:38
Reklama

Chełmianie nie boją się wirusa?

Docierają do nas sygnały, że mimo zakazu mieszkańcy miasta chętnie spotykają się na pogaduszki na deptaku. Interwencje straży miejskiej, zdaniem naszego Czytelnika, nie przynoszą większych rezultatów.
Chełmianie nie boją się wirusa?

- Reagujemy na każde zgłoszenie - przekonuje komendant straży miejskiej Zbigniew Grochmal. - Byliśmy też kilka razy na deptaku i informowaliśmy przechodniów o zarządzeniu w sprawie zgromadzeń.

Nasz Czytelnik twierdzi, że i owszem straż miejska przyjeżdżała na deptak, ale włączała komunikat i nie wychodziła z samochodu, a mieszkańcy nie reagowali.

- Rzeczywiście, ze względu na środki ostrożności, ograniczamy kontakt z obywatelami, podobnie jak inne służby - tłumaczy komendant. - Nieprawdą jednak jest, że po naszej interwencji mieszkańcy nadal się gromadzili. Już sam widok radiowozu mobilizuje do zachowania zgodnie z prawem.

Niestety, jak widać na zdjęciu, które otrzymaliśmy, problem dotyczy głównie osób starszych, które jakby nigdy nic robią codzienne sprawunki w centrum miasta. A przecież to te osoby są w grupie ryzyka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
J0sn 03.04.2020 21:20
Ich trzeba napieprzać pałą, wtedy może coś dotrze do tych zakutych łbów

Marek 05.04.2020 23:02
Wystarczy edukować. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama