Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rejowiec Fabryczny - zajęcia z młodzieżą

Rejowiec Fabryczny - zajęcia z młodzieżą

Młodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym - Kurs prawa jazdy kat B oraz kursy zawodowe w ramach projektu ,, Akcja aktywizacja – YEI”.

5 uczestników projektu zakończyło już kurs prawa jazdy kat. B. Zdobycie prawa jazdy było dodatkowym wsparciem jakie otrzymała w ramach projektu Akcja Aktywizacja – YEI” młodzież z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym. Uczestnicy podeszli bardzo odpowiedzialnie do nauki zarówno teoretycznej jak i praktycznej, co poskutkowało zdaniem egzaminów i otrzymaniem wymarzonego prawa jazdy.

Równocześnie odbywały się też zajęcia z dwoma grupami kursów zawodowych :

  1. sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i programów komputerowych oraz modułem Decorator – Visual Merchandiser. Kurs podzielony jest na 50 godzin nauki w części teoretycznej oraz na część praktyczną obejmującą 100 godzin zajęć u wybranych pracodawców z Rejowca Fabrycznego oraz z Chełma. Podczas części teoretycznej beneficjentki projektu zapoznają się z obsługą kasy fiskalnej, sprzedażowych programów komputerowych oraz zagadnieniami z towaroznawstwa, reklamy i technik sprzedaży. Po ukończeniu kursu zawodowego uczestniczki szkolenia rozpoczną trzymiesięczne staże zawodowe.
  2. pracownik biurowo kancelaryjny z modułem kadry i prace. Kurs podzielony jest na 50 godzin nauki w części teoretycznej oraz na część praktyczną obejmującą 100 godzin zajęć u wybranych pracodawców z Rejowca Fabrycznego oraz z Chełma. Podczas części teoretycznej beneficjentki zapoznają się z zasadami pracy biurowej i kancelaryjnej oraz zdobędą wiedzę z zakresu kadr i płac. 100 godzin zajęć praktycznych odbędą w Urzędach i biurach na terenie Rejowca Fabrycznego oraz Chełma.
  3. operator koparko-ładowarki klasa III wszystkie typy wraz z badaniami lekarskimi i wymaganymi egzaminami dla uczestników. Kurs obejmuje :
  • zajęcia teoretyczne 116 godzin (każda godzina lekcyjna 45 minut)
  • zajęcia praktyczne 86 godzin (każda godzina 45 minut).

Projekt jest odpowiedzią na problem młodych w wieku 18 – 24 lata z tzw. Grupy NEET, mającą na celu poprawę ich sytuacji poprzez zwiększenie aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia w trakcie trwania projektu.

Działania projektowe są zatem kompleksową ofertą wsparcia, wykorzystującą niezbędne formy pomocy ukierunkowane na doprowadzenie uczestnika projektu do zatrudnienia.

Projekt „Akcja Aktywizacja – YEI” jest realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama