Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Jeźdźcy nowej nadziei

Stowarzyszenie Motocyklan postanowiło nieść pomoc osobom potrzebującym z regionu. Otworzyli serca dla starszych i potrzebujących, oferując im wsparcie w codziennych czynności oraz załatwieniu pilnych spraw. W ten sposób chcą im nieść również otuchę w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Członkowie Stowarzyszenia Motocyklan pomagają mieszkańcom naszego regionu w robieniu zakupów, realizacji recept, opłaceniu rachunków i w innych czynnościach, z którymi nie są w stanie sami sobie poradzić.

- Sytuacja mobilizuje nas do podjęcia takich działań - mówi prezes stowarzyszenia Sławomir Posturzyński. - Jesteśmy optymistami, dajemy ludziom nadzieję, pokazujemy, że dobrem i empatią można przetrwać każdy kryzys. Wraz z pomocą staramy się też nieść miłe słowo, zarażać pozytywną energią. Obalamy jednocześnie stereotyp, że motocykliści to dawcy organów. To dobrzy i sympatyczni ludzie. 

Prezes stowarzyszenia jest listonoszem i - jak mówi - codziennie ma styczność ze starszymi i schorowanymi osobami. Część z nich, w obawie przed chorobą, boi się zaległości w obowiązkach, opłatach, a także braków w domowych spiżarniach. 

- W minionym tygodniu przygotowaliśmy listy takich osób, o których wiemy, i którym na pewno pomożemy. Mamy jednak świadomość, że w powiecie jest ich więcej, więc rozszerzamy naszą inicjatywę. Można się z nami skontaktować telefonicznie. W miarę możliwości będziemy starali się dotrzeć do wszystkich.

Z członkami Stowarzyszenia Motocyklan można kontaktować się pod numerami 604 448 069, 530 354 194 i 607 217 165.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama