Jarosław Stawiarski w ubiegłym tygodniu powiedział, że jeżeli będzie taka potrzeba, do tych placówek trafią kolejne pieniądze. Marszałek zadeklarował także zwiększenie liczby łóżek na oddziałach zakaźnych o 100 sztuk: 50 w szpitalu w Chełmie, 30 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym SPZOZ w Białej Podlaskiej i 20 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie z oddziałem dla dzieci.
Szpital w Chełmie dysponuje obecnie 26 łóżkami na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Są one usytuowane w salach dwuosobowych i trzyosobowych oraz w trzech izolatkach.
- Miejsca, o których mówił marszałek Stawiarski, zagospodarowane zostaną na oddziałach dermatologicznym i terapii uzależnień – powiedział Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa SP WSS w Chełmie.
Gdyby zaszła taka potrzeba, szpital ma również plan na 146 łóżek na oddziale psychiatrycznym. Zarówno ten, jak i oddział zakaźny, dermatologiczny i terapii uzależnień zlokalizowane są poza budynkiem głównym szpitala.





![Nie przegap [5-7 grudnia]: Mikołajki, wystawy, koncerty, konkursy](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-5-7-grudnia-mikolajki-wystawy-koncerty-konkursy-1764940108.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze