Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sanepid poszukuje osób, które miały kontakt z zarażonym księdzem!

W czwartek (19 marca) zdiagnozowano pierwszy przypadek COVID-19 w powiecie chełmskim. Zarażonym okazał się ksiądz z parafii w Białopolu, który obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej w szpitalu zakaźnym w Puławach. Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna apeluje o kontakt do wszystkich osób, które miały styczność z duchownym w ostatnim czasie.
Sanepid poszukuje osób, które miały kontakt z zarażonym księdzem!

Zanim duchowny trafił do Puław, przebywał w chełmskim szpitalu na oddziale pulmunologicznym z podejrzeniem zapalenia płuc. Po przeniesieniu go do szpitala zakaźnego, lekarze i pielęgniarki, a także kilkoro pacjentów, którzy mieli z nim kontakt (33 osoby) zostały poddane kwarantannie. 

Sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne, aby ustalić osoby, które miały bezpośredni kontakt z księdzem zarażonym koronawirusem. Można się z nim kontaktować pod numerem 82 565 34 21 (w godz. 7:30 - 15:00) i 693 444 561 lub 782 031 197 (po godz. 15:00).

Obecnie (stan na 19 marca) w Polsce potwierdzono 378 przypadków zarażenia koronawirusem. 6 osób zmarło. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama