Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:46
Reklama

Pacjent z koronawirusem w ciężkim stanie

Chory mężczyzna w województwa lubelskiego nie zgłosił informacji o możliwości kontaktu z osobą, która wróciła z Włoch, o czym poinformował wojewoda Lech Sprawka. Większość personelu została objęta kwarantanną.
Pacjent z koronawirusem w ciężkim stanie

Pacjent to mężczyzna w wieku pomiędzy 50 a 60. W poniedziałek w nocy zgłosił się do punktu opieki nocnej znajdującego się przy szpitalu w Bełżycach. Został przywieziony na oddział zakażny do lubelskiego szpitala z poważnymi problemami z oddychaniem. Początkowo ani on, ani jego rodzina nie powiedzieli, że jego syn jest objęty kwarantanną. Obecnie mężczyzna jest w ciężkim stanie, a w oddychaniu pomaga mu respirator.

Kwarantanną została objęta większość personelu medycznego. Troje członków rodziny chorego również trafiło na oddział zakaźny, a wśród nich znajduje się osoba, która przebywała we Włoszech. Pojechała na mecz Inter Mediolan – Juventus, który jednak odbył się bez udziału publiczności. Innych okoliczności wyjazdu nie chciała ujawnić. Prawdopodobnie to ona jest nosicielem wirusa i zaraziła mężczyznę.

Lubelski sanepid podjął działania nad wyodrębnieniem osób, które miały kontakt z mężczyzną, aby objąć je nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PaWeL 11.03.2020 18:27
Mam nadzieję że odpowie za umyślne narażenie zdrowia i życia. O ile przeżyje ten ojciec..., oby wyzdrowiał.

Polak 11.03.2020 13:10
Co tu jest nie tak ludzie masowo wykupują produkty jestem w biedronce w Chełmie jest masakra.ciekawe czy wszystkich znajdą tam mogli byc listonosze kurierzy każdy mógł mieć styczność

abcd 11.03.2020 18:04
A w zwykłym sklepie luz, bo naród sobie myśli, że Biedra to za połdarmo oddaje towar. A to z kolei na pewno pomaga zmniejszyć ryzyko - spanikowane stado w ciasnych alejkach, wirus na ludziach, produktach, półkach, wózkach, koszykach. Bawcie się dobrze.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama