Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Bazylikę czeka rewitalizacja

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie dostała kolejną pulę pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rewitalizację bazyliki.

Ministerstwo na następny etap rewitalizacji przyznało 480 tysięcy złotych.

Co uda się zrobić za te pieniądze? Jak powiedział dla radia Bon Ton proboszcz parafii ks. Andrzej Sternik, zostanie dokończona m.in. północna część ściany zewnętrznej bazyliki oraz kontynuowane będą prace w kryptach, w tzw. zakrystii północnej, z której wyprowadzone będzie drugie wyjście.

- Zajmiemy się odkryciem zakrystii północnej, która jest zasypana i zawilgocona. Trzeba będzie ją oczyścić, wybrać ziemię i osuszyć – powiedział proboszcz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama