Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Wszystko albo nic". Literacki debiut chełmianki

"Wszystko albo nic" to tytuł debiutanckiej powieści chełmianki Magdaleny Łopąg, która ukazała się na początku tego roku. Autorka jest obecnie studentką III roku pedagogiki, wcześniej uczyła się w IV LO w Chełmie. Pisanie to jej pasja.
"Wszystko albo nic". Literacki debiut chełmianki

- To książka o problemach nastolatków, o tajemnicach, o dramatach, o tym, co zdarza się każdemu z nas. To nie jest powieść science fiction, to po prostu życie - tak o swojej debiutanckiej powieści mówi autorka.

Do napisania książki zainspirowała ją piosenka Bruno Marsa "Natalie", która opowiada o pewnej zadziornej dziewczynie, trochę irytującej, która ma własne zdanie na każdy temat. Stwierdziła, że to idealna bohaterka dla jej powieści.

Praca nad książką trwała około roku. Pani Magdalena traktowała to bardziej jako hobby. Pisała, gdy miała natchnienie, nic na siłę. Jak mówi, nie spodziewała się, że kiedykolwiek dojdzie do wydania jej powieści. Przygoda z pisaniem zaczęła się od aplikacji Wattpad. To tam po raz pierwszy wystąpiła jako M.S. More. Dlaczego zajęła się pisaniem?

 - Od zawsze bardzo lubiłam czytać, czytałam bardzo dużo - mówi pani Magdalena. - Aplikację z kolei pokazała mi koleżanka, która przekonywała, że wiele osób tam zaczyna swoją twórczość. Pisałam już wcześniej, ale do szuflady. Pomyślałam, że może tam coś wrzucę. I tak to się zaczęło...

Autorka nie zamierza poprzestać na jednej książce, choć - jak podkreśla - na razie wciąż jest to jej pasja, a nie sposób na życie. Zapewnia, że ma pomysły i materiały na kolejne powieści.

Książka "Wszystko albo nic" opowiada historię pewnej dziewczyny o imieniu Natalie. Ma ona bogatego ojca, przyjaciółkę Gen, która poszłaby za nią w ogień, i krąg znajomych, z którymi spędza czas na zabawie, plotkach i wygłupach. Na pozór to nastolatka jakich wiele. Co prawda, niedawno rozstała się ze swoim chłopakiem Aaronem, ale na horyzoncie pojawił się właśnie tajemniczy brunet Blaise. Natalie jeszcze nie wie, czy Blaise bardziej ją irytuje, czy fascynuje... Bo intryguje na pewno. Wydaje się, że dziewczyna przeżyje wkrótce płomienny romans. Jednak życiowe ścieżki nie zawsze biegną prosto, a powierzchowne sądy nie w każdym przypadku okazują się trafne...


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama