Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spółki poprawiają wyniki - Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie

Samorząd ujawnia sytuację spółek miejskich za trzy kwartały. W najlepszej kondycji jest MPGK, najwyższą stratę finansową mają Targowiska Miejskie i Chełmski Park Wodny oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. W pozostałych miejskich spółkach wprowadzone oszczędności przyniosły pozytywne zmiany.
Spółki poprawiają wyniki - Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie
Autor: Facebook Chełmski Park Wodny

Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie

Spółka jest w trudnej sytuacji ekonomicznej. Odnotowała stratę netto w wysokości 1 376 000 zł. Jest ona spowodowana wysokimi stałymi kosztami eksploatacyjnymi funkcjonowania obiektu, takimi jak: opłata za wodę, energię, koszty pracownicze, koszty chemii basenowej oraz przeglądy serwisowe oraz niewystarczająca liczbą klientów.

W roku 2019 średnie dzienne obłożenie to ok. 670 klientów. Planując budowę obiektu, zakładano bardzo optymistyczne wysokie dzienne obłożenie na poziomie ok. 1200-1500 klientów. Obecnie popyt na usługi świadczone przez Chełmski Park Wodny jest wysoki, lecz niestety niewystarczający w celu utrzymania płynności finansowej. Obiekt ten jest potrzebny mieszkańcom Chełma, głównie ze względu na umożliwianie dzieciom, młodzieży oraz osobom starszym spędzanie czasu w sposób aktywny. Spółka szacuje, że w wyniku podejmowanych inicjatyw promocyjnych zainteresowanie Chełmskim Parkiem Wodnym wzrośnie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rafał 23.02.2020 12:18
Nie chodzę bo jest tam po prostu zimno! Może z racji oszczędności, ale chyba nie tędy droga.

maniek 23.02.2020 13:59
zimno??????chodzę codziennie trzeba sie ruszac !!!!

Marek 21.02.2020 16:43
Jak dla mnie to mogliby jeszcze podnieść ceny. Wtedy miałbym cały basen dla siebie. Pływanie to sport i samo zdrowie. Jak kogoś nie stać żeby zadbać o siebie to niech idzie do parku w szczycie sezonu grzewczego.

yhy 21.02.2020 12:28
Jak ktoś jest niekumający, to będzie tylko podnosił ceny biletów przy stałych kosztach utrzymania. A wystarczyłoby ceny zmniejszyć, żeby zwiększona ilość korzystających zrobiła nadwyżkę.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama