1 grudnia 1939 roku z Chełma wyruszył pierwszy Marsz Śmierci, w którym wzięło udział ok. 2 000 Żydów w wieku 16 - 60 lat. Niemcy pędzili ich pieszo do Hrubieszowa i Sokala, przeżyło tylko ok. 200 osób. Rodziny żydowskie w Chełmie zostały bez opieki i wsparcia. Ich potomkowie przybyli do Chełma, aby się spotkać i uczcić pamięć poległych. Została również odsłonięta tablica upamiętniająca ich poświęcenie.

![Uczcili pamięć Żydów, którzy zginęli podczas Marszu Śmierci [VIDEO] Uczcili pamięć Żydów, którzy zginęli podczas Marszu Śmierci [VIDEO]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-uczcili-pamiec-zydow-ktorzy-zgineli-podczas-marszu-smierci-video-1653420024.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze