Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Uczcili pamięć Żydów, którzy zginęli podczas Marszu Śmierci [VIDEO]

Tuż po godz. 9:00 przy Placu Łuczkowskiego została odsłonięta tablica upamiętniająca chełmskich Żydów, którzy zginęli w czasie Holocaustu. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Chelmer Organization of Israel.

1 grudnia 1939 roku z Chełma wyruszył pierwszy Marsz Śmierci, w którym wzięło udział ok. 2 000 Żydów w wieku 16 - 60 lat. Niemcy pędzili ich pieszo do Hrubieszowa i Sokala, przeżyło tylko ok. 200 osób. Rodziny żydowskie w Chełmie zostały bez opieki i wsparcia. Ich potomkowie przybyli do Chełma, aby się spotkać i uczcić pamięć poległych. Została również odsłonięta tablica upamiętniająca ich poświęcenie.

Uapmiętnili Marsz Śmierci.mp4

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama