Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rewitalizacja placu Łuczkowskiego

Prezydent Jakub Banaszek poinformował na swoim Facebooku o planach na rewitalizację placu Łuczkowskiego, która - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - czeka nas w przyszłym roku.
  • Źródło: https://www.facebook.com/jbanaszekpl/
Rewitalizacja placu Łuczkowskiego
Autor: https://www.facebook.com/jbanaszekpl/

- Obecnie jesteśmy na etapie konsultacji i dyskusji nt. ostatecznego kształtu ewentualnego projektu. Projekt musimy złożyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Rewitalizacja jest konieczna z uwagi na stan techniczny podłoża, o czym wielokrotnie informowaliśmy. Biorąc pod uwagę konieczność przygotowania projektu, chcemy kompleksowo zmienić tą część miasta. Na wstępie zaznaczam, że zdjęcie przedstawiające Ratusz jest zwróceniem uwagi i zachęceniem do dyskusji, uczestniczenia w spotkaniach. Niestety na ostatnim było tylko kilka osób. Dlatego proszę, aby włączyć się w dyskusje i uczestniczyć w konsultacjach - razem możemy przygotować dobry, odpowiadający na potrzeby mieszkańców projekt - przekazał na Facebooku Prezydent Chełma. - Niestety projekt nie może obejmować remontu elewacji prywatnych budynków.

Co, w ocenie Prezydenta Jakuba Banaszka, powinno się zmienić w ramach rewitalizacji?
- wejście do Podziemi
- dobudowanie drugiego wejścia
- odbudowa części staromiejskich murów
- wymiana podłoża (tam gdzie to konieczne)
- nowe nasadzenia
- ujednolicenie nawierzchni bocznych uliczek

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
NB 09.12.2019 16:31
Wszystko fajnie, tylko trzeba sobie zdawać z tego sprawę, co mamy w spadku po dawnych mieszkańcach pod powierzchnią gruntu. Niestabilna sama w sobie jako podłoże kreda, poryta nieźle korytarzami. Tylko część została odkryta, zbadana i zabezpieczona przez górników tak jak swego czasu zrobiono z to chodnikami udostepnionymi do zwiedzania. O tym trzeba pamiętać cokolwiek budując.

Yaro 28.11.2019 12:59
Oblicze centrum miasta powinno się zmieniać. Do tej pory Chełm pogrążał się w zaściankowość stając się coraz bardziej prowincjonalnym miastem. Odbudowa ratusza to wg mnie projekt ambitny ale idący w dobrym kierunku. Ważny byłby sposób odbudowy (osobiście chciałbym aby ratusz nawiązywał do historycznego budynku i był wykonany z materiałów jakich kiedyś używano) i przeznaczenie. Może jakaś reprezentacyjne pomieszczenia używane jako Pałac ślubów a dodatkowo multimedialna ekspozycja (wzbogacona artefaktami) o historii miasta - tak aby ten budynek żył i był dostępny dla ludzi. Ze ścisłego centrum powinny też zniknąć kolorowe, tandetne reklamy. Marzy mi się aby ta okolica miała klimat taki na jaki zasługuje. Warto pomyśleć o koncepcji zagospodarowania okolicznych uliczek wraz z propozycją zabudowy. Niech to robią (zabudowują) nawet prywatni inwestorzy ale trzeba im wskazać kierunek w jakim powinni iść (budynki o architekturze nawiązującej do dawnych lat). Miejsca z przeznaczeniem na gastronomię (może jakiś mały klubik jeden czy dwa - wszak studenci w mieście są i nie bardzo jest gdzie pójść), mały hotelik, wystawy (obrazów, plakatów) i inne atrakcje dla mieszkańców i turystów (których trzeba ściągać). Wrocław ma swoje krasnale - może w Chełmie pojawiłby się Niedźwiadki? Do tego ławeczki, oświetlenie, kosze na śmieci, tabliczki informacyjne i inne elementy małej architektury nawiązującej historycznie do miejsca. Pomysłów jest bardzo wiele - zróbmy to miasto atrakcyjnym i przyjaznym do życia, niech w nim coś się dzieje. Pozdrawiam

Arni 27.11.2019 22:10
Zrobcie tak zeby boczne, ppochyle uliczki nie byly sliskie

co za tandeta 27.11.2019 09:43
to ma być rewitalizacja ? przecież tam stał okrąglak ...

gość 01.12.2019 23:16
Okrąglak, to zacieranie przez zaborcę polskości tego miejsca. Bardzo dobrze, że go dawno nie ma

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama