Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Oni już pomogli, a Ty?

Młodzi karatecy z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin SATORI udowodnili, że nie tylko potrafią czerpać radość i satysfakcję z uprawianego sportu, ale także z pomocy innym. Zawody, jakie odbyły się w ubiegłą niedzielę, były okazją do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci.
Oni już pomogli, a Ty?

Mali i nieco więksi sportowcy trenujący karate kyokushin pod dowództwem Bartłomieja Zakrzewskiego zebrali mnóstwo zabawek, które przekazali na zbiórkę dla pacjentów oddziału onkologii, hematologii i transplantologii Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Mimo stresu i emocji, jakie towarzyszyły pojedynkom, dzieciaki i ich rodzice pięknie odpowiedzieli na apel trenera i przybyli na zawody z podarunkami. Prezenty zostaną wręczone pacjentom w mikołajki. Akcja organizowana jest w Chełmie już po raz trzeci i po raz trzeci koordynuje ją dla nas Anna Wyczyńska. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

- Wystarczy trochę chęci i parę groszy. Zbieramy wyłącznie rzeczy nowe, ze względu na sterylne warunki, jakie muszą mieć pacjenci. Podpowiem, że większość podopiecznych, dla których kompletujemy paczki, mają po ...naście lat - mówi koordynatorka.

Co zbieramy? Najlepiej podczas pobytu w szpitalu sprawdzą się: gry planszowe i edukacyjne, puzzle, gry komputerowe, książki, kolorowanki, zabawki (lalki, samochodziki), pluszaki, zabawki kreatywne, kosmetyki. Podopieczni stowarzyszenia ucieszą się także z bluz sportowych, kaszkietówek, kosmetyczek, powerbanków, słuchawek i innych. Rzeczy można przynosić m.in. do redakcji Super Tygodnia Chełmskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama