Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:36
Reklama

Przejazdy kolejowe zagrożone

Czy przejazdy kolejowe w Tuligłowach i Małochwieju Małym zostaną zlikwidowane? O tym i o innych sprawach będzie można dowiedzieć się na spotkaniu z wykonawcą dokumentacji przedprojektowej modernizacji linii kolejowej Rejowiec-Zawad-Zamość.
Przejazdy kolejowe zagrożone

Pod koniec sierpnia Rada Gminy Krasnystaw jednogłośnie przyjęła oświadczenie, w którym sprzeciwiła się planom likwidacji przejazdów kolejowych w Tuligłowach i Małochwieju Małym. Propozycje PKP okazały się nie do zaakceptowania z kilku powodów. W skrócie chodzi o wysokie koszty budowy, niekorzystne ukształtowanie terenu i ograniczoną widoczność na planowanym skrzyżowaniu w okolicach domu weselnego "Gajczyna".

Jednocześnie w oświadczeniu wójt i radni zaproponowali rozważenie alternatywnego wariantu. Polega on na wybudowania drogi wzdłuż torów kolejowych, od drogi powiatowej w Małochwieju Małym do drogi wojewódzkiej nr 846 w Małochwieju Dużym o długości około 1,25 km.

Wstępnie proponowana likwidacja przejazdów jest związana z trwającymi pracami przedprojektowymi modernizacji linii kolejowej nr 69 i 72 na odcinku Rejowiec-Zawada-Zamość-Szopinek. Chodzi o poprawę warunków ruchu kolejowego oraz  bezpieczeństwa w obrębie istniejących przejazdów, bo PKP zmierza w kierunku budowy szybkiej kolei.

- Nie mamy żadnej oficjalnej odpowiedzi na stanowisko przedstawione przez Radę Gminy Krasnystaw. Mamy nadzieję, że przejazdy w Tuligłowach i Małochwieju Małym nie zostaną zlikwidowane. Zachęcamy zainteresowanych mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w tym spotkaniu. Pracownicy urzędu również będą uważnie przysłuchiwali się nowym propozycjom w tej sprawie - mówi sekretarz gminy Krzysztof Gałan


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama