Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 21:37
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Psiaki z gmin trafią do Chełma

Rada miasta wyraziła zgodę na podpisanie kolejnych umów z gminami powiatu chełmskiego na zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. O kontynuację współpracy z miastem wnioskowały gminy Wierzbica i Dubienka.
Psiaki z gmin trafią do Chełma

Przepisy, które obowiązują od 2012 roku, nakazują gminom zapewnienie w schroniskach miejsc dla bezdomnych zwierząt z ich terenu. Większość samorządów z naszego powiatu korzysta z pomocy chełmskiego schroniska.

Radni nie mieli wątpliwości, że trzeba sąsiednie gminy poratować w wywiązaniu się z obowiązku dbania o bezdomne zwierzaki. Uchwały podjęte na ostatniej sesji RM są pozytywne dla samorządów Dubienki i Wierzbicy. Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach umowy o współpracy, każda gmina jest zobowiązana do jednorazowej opłaty w wysokości 4 tys. zł. Za każdego psa z terenu danej gminy przebywającego w chełmskim schronisku samorząd zobowiązuje się płacić 6 zł dziennie. Czy to dużo? Jak wynika z naszych informacji, za opiekę nad bezdomnym psiakiem, np. gmina Dubienka dotychczas zapłaciła 1110 zł.

Zarówno w przypadku gminy Wierzbica, jak i Dubienka porozumienia zawarte zostaną na okres trzech lat, tj. od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2022 roku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama