Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Krawczyk medalistką wojskowej rywalizacji

St. szer. Katarzyna Krawczyk, na co dzień zapaśniczka Cementu Gryfa Chełm, wywalczyła brązowy medal w rozegranych w chińskim Wuhan VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. W walce o najniższe miejsce na podium Krawczyk, która jest żołnierzem sił powietrznych, pokonała przez przewagę techniczną reprezentantkę Białorusi.

Rozgrywane w 17 dyscyplinach VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe rozpoczęły się 18 października i trwały od ostatniej niedzieli. Do Chin udała się również polska reprezentacja licząca ok. 200 żołnierzy. Wśród nich byli m.in. judocy, pływacy, szpadzistki, spadochroniarze, żeglarze, strzelcy, lekkoatleci i zapaśnicy. Tę ostatnią grupę reprezentowała m.in. st. szer. Katarzyna Krawczyk, zawodniczka Cementu Gryfa Chełm. Dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy (z Dortmundu i Kaspijska) i olimpijka z Rio de Janeiro (z 2016 r.) startowała w nietypowej dla siebie kategorii wagowej – 57 kg (najczęściej Krawczyk rywalizuje w kat. 53 kg). Zawodniczka Cementu była jedną z faworytek do zwycięstwa i zgodnie z przewidywaniami, bez większych problemów, dotarła do półfinału. Tam jednak napotkała opór utytułowanej reprezentantki Mongolii, Sukhee Tserenchimed, złotej medalistki mistrzostw świata (z 2014 r.).

- Krawczyk przegrywała 0:2, ale później doprowadziła do remisu. Ze względu na to, że zapunktowała jako ostatnia, wynik ten dałby jej awans do finału. Niestety w ostatnich sekundach walki Mongołka przeprowadziła udaną akcję za dwa punkty i ostatecznie zwyciężyła ten pojedynek – relacjonuje Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.

W starciu o brązowy medal nie było już żadnych wątpliwości. Krawczyk pokonała przez przewagę techniczną (10:0) Białorusinkę Katsiarynę Hanchar i sięgnęła po brązowy medal VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.

Dla reprezentantki Cementu nie jest to pierwszy krążek zdobyty w zmaganiach żołnierzy. Wcześniej Krawczyk dwukrotnie triumfowała w Wojskowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się na Litwie oraz w USA (Kłajpeda – 2017 r. i McGuire-Dix-Lakehurst – 2014 r.). Z kolei w 2016 r. w tej samej imprezie, która odbyła się w Skopje – stolicy Macedonii, polska zapaśniczka wywalczyła srebrny medal.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignac Treść komentarza: wynika z tego że dawali mu dobrowolnie -musiał być atrakcyjny Data dodania komentarza: 19.08.2026, 08:17 Źródło komentarza: Amant z powiatu włodawskiego. Rozkochiwał w sobie kobiety i wyłudzał od nich oszczędności [FILM] Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Może sięgnąć kolejne szczyty i pełniej promować karate wśród dzieci. Młodzieży i całego społeczeństwa. Dobry plakat na słupie gminy, gdzie niegdzie w bloku za zgodą władz i dojo nie tylko pełne ale pomnozone. Życzę sukcesów w promocji, rozpowszechnianie. Łamanie desek i maluchy same wdrapuja się do dojo. OSU Data dodania komentarza: 18.08.2026, 19:16 Źródło komentarza: Sensei Kanku trenowali w międzynarodowej obsadzie Autor komentarza: TAK dla GMINY OKSZÓW Treść komentarza: Co za różnica? To są kwestie ważne tylko dla urzędników. Będzie jak z Parkiem im. Unii Europejskiej. Okropna, nieużywalna nazwa. Niech sobie pan prezydent ogłosi Park im. bohaterów 1 Dywizji generała Maczka czy innych Obrońców Poczty Polskiej, a ludzie będą mówić po swojemu. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 18:28 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy Autor komentarza: lulek Treść komentarza: Brawo za spostrzeżenie :) popieram .czy to słuszna koncepcja naszej władzy to się okaże.. będą potem poprawki reklamacje .i nic,,, tak jak z murkiem w koło parku obok Kameny rozpada się i nic ,,,a był taki fajny bogaty amerykański,,:) Data dodania komentarza: 18.08.2026, 16:33 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy Autor komentarza: olo Treść komentarza: Parki imienia Kaczyński i Jarosława szczodrego. może być alejka w stronę kościółka im miesiącznicy , wzgórek ryżu im Pinokia ,stawa im inwestycji utopionych w Chełmie .alejka obietnic wyborczych .Poludniowa alejka im obwodnicy miasta .zaułek młyński im,michalenki.,oraz ślepa.uliczka im Tv republika .w stronę wizją na rosję , Alejka solidarni z Romanowski naszym przedstawicielem w Nadniestrzu miasto partnerskie po linii Pisu :) Tyle kasy wydane a ile będzie atrakci dla dzieci? i jakiej jakości..bo patrząc na fotki z prac.. fatalnie to wyglada jak w parku przy kamenie .. opis na wesoło ale czy nam mieszkańcom do śmiechu? to z naszych podatków.. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 16:30 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama