Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 03:38
Reklama

Chełm: Masz katar? Przyjdź do tężni!

Od 1 października mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać z Chełmskiej Tężni Solankowej. To nowa atrakcja Chełmskiego Parku Wodnego.
Chełm: Masz katar? Przyjdź do tężni!
Autor: https://www.facebook.com/chelmskiparkwodny/

Jeśli nie na basen, to może do tężni? To kolejna możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu w aquaparku.

- Do dyspozycji gości, którzy będą spędzać czas w tężni, mamy wygodne leżaki, półkę z książkami, zestawy gier planszowych, automat z kawą. Wszystko po to, aby ten czas minął w miłej atmosferze - zapewnia prezes spółki administrującej parkiem wodnym Artur Juszczak.

Za jeden seans w tężni trzeba będzie zapłacić 10 zł za bilet normalny i 7 zł za ulgowy. Zniżka obowiązuje uczniów i seniorów.

Seanse w tężniach solankowych zalecane są dla osób z częstymi przeziębieniami, z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych – nosa, krtani, oskrzeli, a także z przewlekłymi chorobami układu oddechowego - mukowiscydozą, przewlekłym zapaleniem oskrzeli, rozstrzeniami oskrzeli, astmą oskrzelową.

Przeciwwskazaniem do korzystania z tężni solankowych jest ostry stan zapalny z gorączką, nadwrażliwość na jod, choroba nowotworowa, niewydolność krążenia, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego, niskie ciśnienie - warto uzgodnić wówczas ewentualne korzystanie z zabiegów ze swoim lekarzem.

Lecznicze działanie powietrza nasyconego kryształkami soli na organizm opisał polski lekarz Feliks Boczkowski. Prowadził on przez wiele lat badania wśród górników pracujących w kopalniach soli i zauważył, że mikroklimat panujący tam w sposób korzystny wpływa na funkcjonowanie układu oddechowego.

W tężniach solankowych również panuje swoisty mikroklimat – temperatura 20-24 *C, wilgotność- 40-60 proc. wytworzona solanka spływając po gałązkach tarniny pod wpływem ruchu powietrza przechodzi w aerozol bogaty w mikroelementy – wdychane powietrze jest bogate w lecznicze związki soli – zawiera głównie jod - podobnie jak powietrze nad morzem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama