Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 02:11
Reklama Reklama formy Pomix

Chełm: Masz katar? Przyjdź do tężni!

Od 1 października mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać z Chełmskiej Tężni Solankowej. To nowa atrakcja Chełmskiego Parku Wodnego.
Chełm: Masz katar? Przyjdź do tężni!
Autor: https://www.facebook.com/chelmskiparkwodny/

Jeśli nie na basen, to może do tężni? To kolejna możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu w aquaparku.

- Do dyspozycji gości, którzy będą spędzać czas w tężni, mamy wygodne leżaki, półkę z książkami, zestawy gier planszowych, automat z kawą. Wszystko po to, aby ten czas minął w miłej atmosferze - zapewnia prezes spółki administrującej parkiem wodnym Artur Juszczak.

Za jeden seans w tężni trzeba będzie zapłacić 10 zł za bilet normalny i 7 zł za ulgowy. Zniżka obowiązuje uczniów i seniorów.

Seanse w tężniach solankowych zalecane są dla osób z częstymi przeziębieniami, z nawracającymi infekcjami dróg oddechowych – nosa, krtani, oskrzeli, a także z przewlekłymi chorobami układu oddechowego - mukowiscydozą, przewlekłym zapaleniem oskrzeli, rozstrzeniami oskrzeli, astmą oskrzelową.

Przeciwwskazaniem do korzystania z tężni solankowych jest ostry stan zapalny z gorączką, nadwrażliwość na jod, choroba nowotworowa, niewydolność krążenia, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego, niskie ciśnienie - warto uzgodnić wówczas ewentualne korzystanie z zabiegów ze swoim lekarzem.

Lecznicze działanie powietrza nasyconego kryształkami soli na organizm opisał polski lekarz Feliks Boczkowski. Prowadził on przez wiele lat badania wśród górników pracujących w kopalniach soli i zauważył, że mikroklimat panujący tam w sposób korzystny wpływa na funkcjonowanie układu oddechowego.

W tężniach solankowych również panuje swoisty mikroklimat – temperatura 20-24 *C, wilgotność- 40-60 proc. wytworzona solanka spływając po gałązkach tarniny pod wpływem ruchu powietrza przechodzi w aerozol bogaty w mikroelementy – wdychane powietrze jest bogate w lecznicze związki soli – zawiera głównie jod - podobnie jak powietrze nad morzem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama