Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:20
Reklama

Wsparcie z Ministerstwa Sprawiedliwości dla PWSZ w Chełmie

Będą nowe miejsca pracy dla absolwentów. Ministerstwo Sprawiedliwości wesprze Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie – zadeklarował dr Marcin Romanowski, wiceminister resortu i kandydat na Posła z listy PiS.
Wsparcie z Ministerstwa Sprawiedliwości dla PWSZ w Chełmie

Ruszyła budowa pasa na lotnisku w Depułtyczach Królewskich. Wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski uczestniczył w symbolicznym rozpoczęciu prac. Wcześniej podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie.

Ministerstwo chce współpracować ze szkołą a w zakresie działalności naukowej i badawczej, a także prowadzenia wspólnych projektów teleinformatycznych, której działania adresowane będą do studentów i pracowników naukowych uczelni. Absolwenci będą mieli też szanse na dobrze płatną pracę w powstającym ministerialnym centrum informatycznym w Zamościu.

- Młoda i wykwalifikowana kadra techniczna będzie mogła znaleźć atrakcyjne zatrudnienie pozostając na Lubelszczyźnie. Wzrost zapotrzebowania na specjalistyczne usługi techniczne o charakterze informatycznym, logistycznym i komunikacyjnym oraz wzrost potencjału intelektualnego do wykorzystania w badaniach technologicznych na gruncie lokalnego szkolnictwa zawodowego i akademickiego przyczyni się znacząco do rozwoju całego regionu – obiecuje dr Marcin Romanowski, wiceminister resortu sprawiedliwości i kandydat na Posła z listy PiS.

Centrum będzie obsługiwane przez pracowników z wykształceniem wyższym technicznym. Będzie to informatyczna baza systemów dla sądownictwa. Zajmie się monitorowaniem, wspieraniem i bezpieczeństwem danych dla sądów. Ma też czuwać nad bezpieczeństwem usług cyfrowych przedsiębiorców.

- Od 4 lat uczestniczę w wielkim zadaniu naprawy państwa. Obecnie jako wiceminister nadzoruję informatyzację wymiaru sprawiedliwości i wiem, że sprawne działanie sądów zależy od sprawnie działających w nich nowych technologii. W nowej instytucji znajdzie pracę 100 operatorów systemów i informatyków z naszego regionu - zapewnia dr Marcin Romanowski.

W trakcie nauki studenci PWSZ w Chełmie będą mogli odbyć staże oraz praktyki w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Wiceminister sprawiedliwości uczestniczył też w symbolicznym rozpoczęciu prac nad budową betonowego pasa na lotnisku w Depułtyczach Królewskich.

- Dzięki tej inwestycji jego uczelnia będzie mogła przyjąć aż dwa razy więcej studentów na specjalności lotnicze. Pas służyć będzie przede wszystkim szkoleniom pilotów oraz umożliwi lądowanie cięższym samolotom – podkreślił rektor PWSZ w Chełmie dr. hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Nawierzchnia betonowego pasa startowego liczyć będzie 1020 m długości i 30 m szerokości. Inwestycja ma zostać zrealizowane do końca 2021 r. Koszt budowy pasa, a także oświetlenia drogi startowej i zakupu niezbędnej infrastruktury wyniesie ponad 21,5 mln zł. Powstający pas ma być początkiem realizacji projektu obejmującego m.in. powstanie większego hangaru przeznaczonego do napraw samolotów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama