Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Trwa zbiórka na Młodowską

Kilkadziesiąt tysięcy złotych ma kosztować pomnik-ławeczka upamiętniający postać zasłużonej dla miasta Jadwigi Młodowskiej. Chcesz wesprzeć tę inicjatywę? Dołóż się do zrzutki.
Chełm: Trwa zbiórka na Młodowską

Jednym z pomysłów upamiętnienia Jadwigi Młodowskiej podczas tegorocznego zjazdu absolwentów tzw. Przedszkolanek jest ustawienie ławeczki z postacią dyrektor żeńskiego seminarium. Koszt takiego pomnika to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zbiórka pieniędzy w internecie wciąż trwa, ale do pełnej puli jest jeszcze bardzo daleko.

Zbiórka założona została na popularnym portalu zrzutka.pl. Jak zapewniają organizatorzy zjazdu, każda złotówka przybliża nas do realizacji tego przedsięwzięcia. Nie każdy może uczestniczyć w zjeździe, ale każdy może bez wychodzenia z domu wpłacić kwotę na ławeczkę, która nie tylko będzie upamiętnieniem Jadwigi Młodowskiej, ale również uatrakcyjni jeden z placów w śródmieściu.

Wstępny projekt ławeczki już jest. Wykonał go chełmski artysta rzeźbiarz Krzysztof Skóra. Teraz od mieszkańców Chełma zależy, czy patronka szkoły zostanie upamiętniona. Potrzeba 50 tys. zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Artur 31.08.2019 10:00
50 000 zł za taką "rzeźbę"??? Młodowska to się chyba w grobie przewraca, jak widzi, że taką karykaturą chcą ją upamiętnić. Chodziłem do tego liceum, super je wspominam, ale do czegoś takiego nie dołożę ani grosza

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama