Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:14
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Chełm: Z pałą skoczył na pizzę

17-letni mieszkaniec gminy Kamień, zbieg z ośrodka wychowawczego, będzie sądzony za rozbój na dostawcy pizzy. Z drewnianą pałą w dłoni wymusił od niego "placek" za 33 złote.
Chełm: Z pałą skoczył na pizzę

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Chełmie kilka dni temu przesłała do sądu. Jak ustalili śledczy, do zdarzenia doszło 31 marca przy jednym ze sklepów przy ul. Rejowieckiej w Chełmie. Młody mężczyzna telefonicznie zamówił pizzę z dowozem. Gdy około godziny 22.30 dostawca przywiózł zamówienie na miejsce, pod sklep przy ul. Rejowieckiej, on chciał zobaczyć składniki pizzy. Jednak spotkał się z odmową. Pracownik restauracji chyba coś podejrzewał. Powiedział mu, że może to sprawdzić, ale dopiero jak za zamówiony towar zapłaci. To głodnemu 17-latkowi najwyraźniej się nie spodobało. Odszedł na chwilę pod pretekstem wykonania telefonu do pizzerni i wrócił... zamaskowany, z drewnianą poręczą w dłoni. Grożąc jej użyciem, zabrał jedną pizzę. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na 33 złotych.

- Jak ustalili policjanci, 17-latek był poszukiwany, gdyż nie powrócił na czas z przepustki do młodzieżowego ośrodka wychowawczego – mówiła zaraz po zdarzeniu Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Policja namierzyła go w jednym z mieszkań przy ul. Ceramicznej. Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Areszt jednak został później uchylony. 17-latek na proces czeka na wolności. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama