Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama moto
Reklama

Gm. Ruda - Huta: Aktorzy zawładną Rudką

Wielkimi krokami zbliża się kolejny festiwal Wyżyna Teatralna, który - jak co roku - odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudce. Do gminy Ruda-Huta zjadą aktorzy i grupy teatralne z całej Polski, by zaprezentować swoje spektakle. Organizatorzy Wyżyny Teatralnej stworzyli także dodatkową niespodziankę, czyli sztukę, która będzie miała premierę podczas wydarzenia.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów i Monodramistów Wyżyna Teatralna odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia. Gospodarzami wydarzenia są: Teatr OKO z Rudy-Huty i tamtejsze trio działające pod szyldem MMS Impro.

- Dyskusja komisji artystycznej nad wyborem uczestników, którzy w tym roku zaprezentują się w Rudce, była bardzo burzliwa - podkreśla Marcin Woszczewski, organizator i dyrektor Teatru OKO. - Artyści prezentują bardzo wysoki poziom, więc żałujemy, że nie mogliśmy zaprosić wszystkich.

W tym roku podczas Wyżyny Teatralnej zobaczymy sześcioro monodramistów: Caryl Swift (Słupsk), Magdalenę Bochan-Jachimek (Gdynia), Przemysława Gąsiorowicza i Mirosława Majewskiego (Lublin, Ruda-Huta), Adama Sokolnickiego (Głębokie) i Jerzego Kałdusia (Lublin). Swoim kunsztem artystycznym popisze się również dziesięć grup teatralnych z całej Polski. Będą to: Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, Teatr Krzyk z Maszewa, Teatr Krzesiwo z Warszawy, Teatr Rejwach z Nagłowic, Teatr M.D.K. z Rzeszowa, Teatr NOTOCO z Kraśnika, Teatr Małych Form Sylaba z Białej Podlaskiej, Teatr Straszydełka z Ulanu Majoratu, Teatr Poezji z Łukowa, a także Latający Teatr Kantorowi. Ten ostatni projekt jest złożony z aktorów z całej Polski, w których składzie znalazł się również Marcin Woszczewski.

- Wzięliśmy na warsztat przygotowanie spektaklu inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora, którego reżyserią zajął się prof. Leszek Mądzik - mówi dyrektor Teatru OKO. - Jego premiera będzie miała miejsce właśnie podczas Wyżyny Teatralnej.

Nie zabraknie również warsztatów teatralnych, które poprowadzą aktorzy, jak też krótkiego szkolenia z systemu krav maga.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Nieruchomości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama