Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełmski biznesmen dorabiał na przemycie | Super Tydzień

Jeździł do Łodzi po towar do swojego sklepu, a przy okazji rozwoził papierosy z przemytu. 49-letni przedsiębiorca z Chełma odpowie przed sądem za nabywanie, przechowywanie, przewożenie i zbywanie bezakcyzowego dymku. Razem z nim na ławie oskarżonych zasiądzie czterech mężczyzn, którzy kupili od niego trefny towar.

Akt oskarżenia w tej sprawie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie Prokuratury Okręgowej w Lublinie skierował kilka dni temu do sądu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, 49-letni biznesmen z Chełma skupował od nieustalonych osób papierosy z przemytu, wywoził je w głąb Polski i tam je sprzedawał. Od kwietnia do września 2017 r. nabył w sumie 11 tys. paczek papierosów, uszczuplając podatek akcyzowy na ponad 180 tys. zł, podatek VAT na 48 tys. zł i należności celne na 11 tys. zł.

Według prokuratury zrobił około 35 takich kursów. Najbardziej aktywny był w maju i czerwcu 2017 r. Podczas czynności operacyjnych udało się śledczym ustalić czerech jego odbiorców. To mieszkańcy Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza i Brzezin. Też mają teraz kłopoty. Trzech z nich postanowiło poddać się karze.

Podejrzany chełmianin nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Niebawem zostanie osądzony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama