Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełmstok się odbędzie! | Super Tydzień

Już w najbliższą niedzielę w Amfiteatrze Kumowa Dolina odbędzie się Chełmstok. Festiwal muzyczny jest połączeniem przeglądu zespołów rockowych i metalowych z występami ikon ciężkiego grania. Impreza jest częściowo biletowana.
Chełmstok się odbędzie! | Super Tydzień
Autor: www.riversideband.pl

Wiele rockowych i metalowych koncertów przygotował na niedzielę Chełmski Dom Kultury w ramach reaktywowanego po latach Chełmstoku. Impreza rozpocznie się w amfiteatrze o godzinie 14 bitwą kapel.

- Wpłynęło do nas kilkadziesiąt zgłoszeń od zespołów z całej Polski, prezentujących naprawdę wysoki poziom - mówi Mariusz Kalman z Chełmskiego Domu Kultury. - Nie było łatwo wybrać tylko 7 zespołów, bardzo chętnie zaprezentowalibyśmy wszystkie. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony, zwłaszcza fani ciężkiego grania, bo muzyka jest różnorodna i niepowtarzalna. Ostatecznie, jury konkursowe będzie oceniać występy zespołów: Crack z Ełku, Deaf Space z Lublina, Mercurius z Tarnowa, Psycho Visions z Rzeszowa, Romantic Soul Rebel z Chełma, Samaya z Lubartowa i The Suits z Warszawy. 

Bitwa zespołów poprzedzi występy czterech headlinerów. Na scenie amfiteatru zaprezentują się: Myly Ludzie, Shame Yourself, The Sixpounder i Riverside.

Myly Ludzie to chełmski zespół, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Grają świetne połączenie rocka i metalu, zaskarbiając sobie serca kolejnych fanów mocnego grania z całej Polski. Shame Yourself z kolei to grupa pochodząca z Biłgoraja i od 2007 r. tworząca thrash metal. Mają na koncie album "Wonderfuck" oraz EPkę "Diving Force". Razem z nimi na scenie zagra również The Sixpounder, metalowa załoga z Wrocławia. Wydali dotąd trzy albumy, ostatni pt. "True to Yourself" w 2017 r. Wokalista grupy Filip Sałapa ma za sobą udany występ w "The Voice of Poland", zaś cały zespół zaprezentował się również w jednej z edycji "Must be the Music". The Sixpounder czynnie koncertuje, zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie ikona polskiego rocka progresywnego - Riverside. Grupa wydała dotąd 7 albumów studyjnych, zeszłoroczna płyta "Wasteland" zdobyła bardzo wysokie pozycje w muzycznych rankingach. Obecnie zespół promuje to wydawnictwo podczas światowej trasy koncertowej.

Wstęp na bitwę zespołów jest bezpłatny. Bilety na pozostałe niedzielne koncerty można nabyć w Chełmskim Domu Kultury w cenie 45 zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama