Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:12
Reklama

Droższa Kumowa Dolina | Super Tydzień

Huczne otwarcie amfiteatru za nami. Miastu udało się zakończyć remont obiektu, choć koszty zadania znacznie wzrosły, a termin oddania nowego centrum kultury opóźnił się o pół roku.
Droższa Kumowa Dolina | Super Tydzień

Pierwotnie prace miały zakończyć się w grudniu 2018 roku, termin przedłużony został jednak do 17 maja. Z kolei termin dostawy wyposażenia wydłużono do 31 października tego roku.

- Przedłużenie terminu miało związek z koniecznością zrealizowania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych niż wskazane były w projekcie - tłumaczy Bartłomiej Kazimierczak, dyrektor departamentu kultury i promocji UM. - Jeśli chodzi o wyposażenie, na dwa zadania nie wpłynęła żadna oferta, w pozostałych oferty przewyższały planowaną kwotę, więc postępowania unieważnione. Zawarto jedynie umowę na dostawę elementów scenotechniki. Przetargi na pozostałe zadania zostaną ogłoszone ponownie.

Na początku modernizacja amfiteatru miała kosztować 12 mln 955 tys. 44 zł, w tym z dotacji unijnej  - 8 mln 900 tys. 658 zł. W międzyczasie okazało się, że pieniędzy nie wystarczy. Ostatecznie remont kosztował 14 mln 560 tys. 313 zł. Dotacja unijna wyniosła 9 mln 866 tys. 236 zł.

Zgodnie z założeniem projektowym w amfiteatrze powstaną trzy główne pracownie Chełmskiego Domu Kultury: tkacka, rzeźbiarska i multimedialna.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Baśka 03.06.2019 18:22
A co z kempingiem, którego otwarcie obiecywano na minioną jesień? Sezon w pełni a w Chelmie nadal nie ma gdzie zatrzymac sie z przyczepą kempingowa lub kamperem.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama