Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Miliony na trzynastki | Super Tydzień

Do końca marca ratusz miał wypłacić trzynaste pensje urzędnikom. Podobnie było w placówkach oświatowych. Co roku z racji przywileju dodatkowej pensji z budżetu miasta znika kilka milionów złotych.

Trzynasta pensja przysługuje wyłącznie pracownikom zatrudnionym w jednostkach sfery budżetowej. Podstawowym warunkiem do uzyskania prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego jest przepracowanie u danego pracodawcy co najmniej sześciu miesięcy.

- Zgodnie z literą prawa, w tym roku Urząd Miasta Chełm wydał na trzynaste pensje urzędników 1 152 399,90 zł, w to wliczona jest kwota brutto 968 364,96 zł i koszty pracodawcy w wysokości 184 034,94 zł - informuje Wioletta Bielecka z biura prasowego Urzędu Miasta Chełm.

Trzynaste pensje otrzymali również pracownicy placówek oświatowych. W tym roku z tego tytułu w sumie wypłacono 6,5 mln zł brutto.

W ubiegłym roku na ekstra wynagrodzenia ratusz przeznaczył, bez pochodnych, ponad 8,5 mln zł. Na trzynastki dla pracowników miejskiego urzędu wydano  919 845,25 zł. Trzynaste pensje w oświacie pochłonęły 6 315 709,44 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama