Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:38
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Posterunek w urzędzie gminy

Jest już decyzja w sprawie przywrócenia posterunku policji w Fajsławicach. Wszystko wskazuje na to, że placówka rozpocznie funkcjonowanie na przełomie grudnia i stycznia.
Posterunek w urzędzie gminy

Spotkanie na prośbę radnych zostało zorganizowane w ubiegły czwartek. Gościem był podinsp. Mariusz Kołtun, który pełni obowiązki komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie. Komendant informował, że policja rozpoczęła przygotowania do zorganizowania posterunku w Fajsławicach na wniosek władz gminy. Będzie zorganizowany na wzór posterunków w Izbicy i Siennicy Różanej.

- Na miejscu ma pracować sześciu policjantów: kierownik, dwóch dzielnicowych, dwóch kryminalnych i jeden funkcjonariusz patrolowy. Swoim działaniem obejmą gminy Fajsławice i Łopiennik Górny - relacjonuje wójt Tadeusz Chruściel.

Policjanci mają głównie pełnić zadania porządkowe oraz zajmować się drobnymi wykroczeniami, takimi jak: przemoc domowa, drobne kradzieże i zachowania chuligańskie. Poważniejsze sprawy przejmą funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy.

- Ustaliliśmy, że siedziba posterunku będzie w budynku urzędu gminy, czyli w pomieszczeniach, gdzie policjanci pracowali przed kilkoma laty. W związku z tym, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przeniesiony do gminnego lokalu nad apteką - dodaje Tadeusz Chruściel.

Całkowity koszt dostosowania pomieszczeń dla policji i nowej siedziby GOPS-u szacowany jest na około 50 tys. zł. Prace mają wykonać pracownicy urzędu gminy.

Termin uruchomienia posterunku uzależniony jest od zakończenia remontów. - Mam nadzieję, że będzie to połowa grudnia Placówka ma być czynna w dni powszednie, prawdopodobnie od godz. 8 do późnych godzin wieczornych. W razie potrzeby funkcjonariusze będą pełnili dyżury także w weekendy. Teraz czekamy na sesję, aby rada gminy dokonała niezbędnych zmian finansowych w budżecie - dodaje wójt.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama