Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Galeria rusza z kopyta! | Super Tydzień

Oficjalnie rozpoczęła się realizacja Galerii Chełm - wspólnego projektu Acteeum Group i Equilis Polska. W piątek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na placu budowy.
Galeria rusza z kopyta! | Super Tydzień

- To dla nas bardzo ważny dzień, bo choć prace zaczęły się kilka tygodni temu, to wmurowanie kamienia węgielnego jest zawsze takim mocnym akcentem rozpoczynającym budowę. Nie mogliśmy się doczekać, więc cieszymy się, że formalnie to już się stało. Kamień węgielny został wmurowany, poświęcony. Mamy błogosławieństwo od parafii i dobre słowo od prezydenta, a więc jestem spokojny, że będziemy mogli galerię otwierać na wiosnę przyszłego roku - powiedział inwestor Tomasz Szewczyk. Podkreślił, że Chełm jest dla jego firmy ważnym i ciekawym miastem, bo nie ma tu jeszcze żadnej galerii handlowej. - Czujemy się tu oczekiwani. Nasze rozmowy z mieszkańcami wskazują na to, że chyba ta galeria spotka się z bardzo dobrym przyjęciem.

Generalnym wykonawcą projektu jest Karmar S.A. Ta pierwsza w Chełmie galeria handlowa o powierzchni 17,5 tys. mkw. jest jednocześnie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem obu inwestorów, które kosztować ma ok. 30 mln euro. Zostanie otwarta w pierwszym kwartale 2020 roku.

- Mamy 12 miesięcy na budowę. Wystartowaliśmy koncertowo i jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni. Sprzyja nam pogoda. Front robót jest pełny. W tej chwili jest ok. 40 osób na budowie, w szczycie będzie ok. 200 - wyjaśnia Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu firmy.

W uroczystym wmurowaniu kamienia uczestniczył m.in. prezydent Jakub Banaszek. - Oby takich inwestycji było jak najwięcej w naszym mieście, bo to nie tylko duże inwestycje, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy, które są w Chełmie tak bardzo potrzebne - powiedział nam prezydent. - Współpraca z inwestorami układa się dobrze, ja ją kontynuuję, gdyż została podjęta za czasów mojej poprzedniczki. Staramy się wraz z inwestorem zrobić wszystko, aby ta inwestycja powstała w określonym terminie i mam nadzieję, że  już za 12 miesięcy na pierwszy dzień wiosny będziemy mogli do tej galerii wejść i skorzystać z oferty. 

O tym, jakie sklepy znajdą się na terenie Galerii Chełm pisaliśmy TUTAJ


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Emeryt 25.03.2019 12:53
Nareszcie gole pole na wjezdzie do miasta przestanie straszyc.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama