Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:17
Reklama Reklama firmy Pomix

Nagroda za wskazanie wandali

Już blisko 75 proc. tabliczek z nazwami ulic w Rejowcu Fabrycznym zostało zniszczonych przez chuliganów. Władze miasta złożyły doniesienie do policji i wyznaczyły nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców.
Nagroda za wskazanie wandali

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o tym, że wandale wyginają i niszczą w mieście metalowe znaki z nazwami ulic. Niestety, sprawcy nie dają o sobie zapomnieć. Prawdopodobnie pod osłoną nocy zdewastowali oznakowania ulic Orzechowej i Wschodniej, a ostatnio m.in. ul. Unickiej, Mickiewicza, Hirszfelda, Krótkiej.

– Zupełnie nie rozumiem, komu przeszkadzają znaki i dlaczego ktoś się na nie uwziął – zastanawia się pani Iwona. Dbamy o estetykę otoczenia na osiedlach, wspólnot mieszkaniowych, przydomowych terenach, a tu takie bezsensowne akty wandalizmu. Czy tak trudno zrozumieć, że to nasza wspólna własność? Sprawcy czują się bezkarni, ale do czasu. Mam nadzieję, że policja szybko ustali, kto jest za to odpowiedzialny.

Wszystkie znaki z nazwami ulic w mieście zostały wymienione przed dwoma laty. Przez ponad rok nikomu nie wadziły, aż do tej pory... Ich wymiana będzie kosztować miasto ok. 10 tys. zł. Za wskazanie osoby bądź też osób, które dokonały dewastacji, władze miasta wyznaczyły nagrodę pieniężną.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama