Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dyjak zaśpiewa dla pań | Super Tydzień

8 marca Marek Dyjak promować będzie swoją najnowszą płytę z piosenkami Przemysława Gintrowskiego. Koncert w Chadeku. Bilety w cenie 50 zł.
Dyjak zaśpiewa dla pań | Super Tydzień

Najnowsza płyta Marka Dyjaka to dziesięć piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Dyjaka.

Nowe aranże szlagierów narzuciły artyście zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w "A my nie chcemy uciekać stąd", nostalgia w "Modlitwie o wschodzie słońca",  ale także zaduma w "Zmiennikach" i smutek w "Gdy tak siedzimy nad bimbrem...". Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni, dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Nie potrzeba żadnej opłaty. Wystarczy mieć na czym czapkę nosić. Ty Jarosław na pewno nie masz.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 13:38Źródło komentarza: Gm. Chełm. Gminna Komunikacja Samochodowa wschodzi w kolejny etap. Niektórzy jednak nie są zadowoleni z tego, jak funkcjonujeAutor komentarza: MarylaTreść komentarza: Jakub to cienias polityczny.Data dodania komentarza: 22.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Gmina Chełm domaga się od miasta Chełm prawie 5 mln. Odzyskała ziemie i upomina się o wywiązanie z porozumieniaAutor komentarza: Dyrektor SalcesonTreść komentarza: Przy założeniu, że można oddać głos tylko raz (w innym przypadku to konkurs z kategorii tych "z doopy"), to wychodzi na to, że z 80% WSZYSTKICH !!! mieszkańców oddało głos :D Na prawdę ktoś to łyka???? Rozumiem, że króla lajków to kręci, ale kogoś jeszcze?Data dodania komentarza: 22.01.2026, 12:51Źródło komentarza: Chełm znów świeci przykładem. Miasto liderem województwa w akcji „Świeć się z Energą”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Lepiej dołożyć do Sylwestra dla Sakiewicza. A można by było dorzucić się mieszkańcom do wymiany pieców. Ale trzeba inwestować we własną promocje. Tak się zbija kapitał polityczny.Data dodania komentarza: 21.01.2026, 22:08Źródło komentarza: Alarm smogowy w Chełmie. Normy pyłów przekroczone nawet czternastokrotnieAutor komentarza: JarekTreść komentarza: Kupiło bota i klepie bez ustanku. Zawsze to jakaś radośc dla gawędzi, że Chełm to "potęga" na calą Polskę...Data dodania komentarza: 21.01.2026, 20:17Źródło komentarza: Chełm znów świeci przykładem. Miasto liderem województwa w akcji „Świeć się z Energą”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama