Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zrzutka na leczenie guza mózgu | Super Tydzień

Artur chce walczyć i żyć! - napisała jego żona na stronie internetowej zrzutka.pl. Każdy dzień się dla niego liczy i każda wpłata może pomóc w leczeniu po operacji złośliwego guza mózgu.
Zrzutka na leczenie guza mózgu | Super Tydzień
Choroba Artura na początku nie dawała bardzo niepokojących objawów. Bolała go głowa, czasem drżały mu ręce. Potem pojawiły się kłopoty w pracy, z której zrezygnował po 30-latach przepracowanych na jednym stanowisku. Nowej nie mógł znaleźć. Problemy zdrowotne stopniowo się nasilały. Leczenie zlecone przez lekarzy specjalistów niewiele pomagało.
- Gdy mąż zaczął tracić pamięć, zapaliła nam się czerwona lampka, coś było nie tak. Robił sobie rano kawę i po godzinie prosił o kolejną. Nie pamiętał, że już wypił. Na szczęście w tym czasie zmieniliśmy lekarza rodzinnego. Gdy naszemu nowemu lekarzowi powiedzieliśmy o objawach, od razu skierował męża na tomograf - mówi Magdalena Morzuchowska.
U Artura zdiagnozowano guza mózgu lewego płata czołowego. Operowano go 11 grudnia 2018 roku na oddziale neurochirurgicznym w Zamościu. Obecnie przebywa tam na 6-tygodniowym leczeniu - radioterapii z chemioterapią. Jego organizm jest bardzo słaby. W każdej chwili zabiegi mogą zostać przerwane.
- Jeżeli organizm odrzuci chemię, nie będzie wyjścia. Trzeba będzie przerwać leczenie. Walczymy, żeby guz nie dał przerzutów. Wyjściem byłaby chemioterapia celowana, która jednak nie podlega refundacji. Koszt miesięcznego leczenia jest dla nas nieosiągalny  - mówi  Magdalena.
Wielu pacjentów w podobnej sytuacji korzysta z terapii marihuaną leczniczą. Niektórzy lekarze w Polsce przepisują ją pacjentom onkologicznym i uważają, że jest bardzo skuteczna.
- Jeżeli dostaniemy receptę na marihuanę, musimy się liczyć z tym, że 1 ml kosztuje 60 zł - dodaje Magdalena. 
- Nasze rodzinne finanse są już bardzo nadszarpnięte. Mąż nie pracował od około roku. Mnie nie przedłużono umowy o pracę, gdy byłam na zwolnieniu lekarskim. Korzystamy z pomocy MOPR-u. Już sprzedaliśmy wszystko, co tylko mogliśmy - samochód, działkę - wylicza pani Magdalena.
Gdy Artura kierowano na operację, lekarze przestrzegali, że może po niej być sparaliżowany. Obawiano się, że nie będzie chodził, mówił...
- Artur chodzi i mówi. Cieszy się, że już mu troszkę włosy odrastają. Nawet takie małe cuda cieszą - mówi przez łzy Magdalena.
Pomóc Arturowi można poprzez stronę internetową zrzutka.pl. Zbiórkę najłatwiej odnaleźć wpisując tytuł: "Na leczenie guza mózgu". Można też oddać mu swój 1 proc. podatku wpisując w swoim rocznym zeznaniu podatkowym nr KRS Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących "Przytulisko": 0000465707 z dopiskiem dla Artura.
Drzewo z naszego regionu startuje w europejskim konkursie! Głosujmy na nie [TUTAJ]

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama