Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 05:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Co zatruło maturzystów?

Nie udało się ustalić, co było przyczyną zatrucia pokarmowego uczestników studniówki w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Wyniki wszystkich pobranych przez sanepid próbek są ujemne.

O tym, że uczestnicy studniówki mogli się czymś zatruć, sanepid powiadomił rodzic jednego z uczniów. Natychmiast zostało wszczęte dochodzenie epidemiologiczne. Wszystkie zebrane próbki były badane dwutorowo, pod kątem bakteriologicznym i wirusologicznym.

- Pobrane przez nas próbki do badań, zarówno od części uczestników imprezy, jak i osób przygotowujących posiłki, a także próbki jedzenia, wymazy ze sprzętu, naczyń są ujemne – mówi Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. – Nie da się więc stwierdzić, co było przyczyną tych dolegliwości.

Jak pisaliśmy, studniówka, podobnie jak w latach ubiegłych, organizowana była w szkole. W balu brało udział ponad 400 osób. Pierwsze dolegliwości pojawiły się u bawiących się na imprezie już koło północy. Kolejne odnotowano w różnych odstępach czasu. Okazało się, że zaburzenia jelitowe zaczęło mieć coraz więcej uczestników imprezy, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, w sumie około 180 osób. Niektórzy mieli też gorączkę. Nikt nie był jednak hospitalizowany.

Dwoje pijanych kierowców na ulicach miasta! Jak wpadli w ręce policji? [CZYTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marta 06.02.2019 09:48
Pewnie ktoś komuś ładnie dał w łapę, żeby dobre imię dostawcy jedzenia nie upadło.

abcd 05.02.2019 18:00
1. Wódka na zgniłych ziemniakach 2. Próbki stały się nieszkodliwe na zamówienie, nie takie cuda Watykan ogłaszał

Garb 05.02.2019 16:45
Brak Pilichonek

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kierowczyni krasnostawskaTreść komentarza: Żadne oświetlenie nie pomoże, jeśli piesi nadal będą się zachowywać, jak nieśmiertelni wchodząc z biegu pod auta... Jak już koniecznie ktoś chce pieniądze wydawać, to proponuję szykany dla pieszych wymuszające rozejrzenie się w obie strony, dające kierowcom szansę dostrzeżenia pieszych, którzy za nic mają swoje życie i chodzą ubrani na czarno i bez odblasków utrudniając kierowcom zobaczenie ich nawet w dobrze doświetlonych miejscach. To nie brak oświetlenia stanowi największy problem, a mentalność pieszych. Tu jest pole do popisu dla policji, która powinna nauczyć krasnostawskich pieszych prawidłowego zachowania w obrębie przejścia (z pozdrowieniami dla starych bab trajkoczących przy samym przejściu, bez zamiaru przejścia). Kierowcy przewrażliwieni na zachowanie nieprzytomnych pieszych nadużywają już hamulca przed przejściami, więc czas wziąć się za prawdziwe źródło problemu, zamiast marnować publiczne pieniądze na kolejne oświetlenie, które nic nie zmieni.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 16:06Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: Oze SrozeTreść komentarza: Wpływy do budżetu gminy to jedno, a czynsz za dzierżawę to druga strona medalu, chyba ważniejsza niż te wpływy do budżetu... Ciekawe kto na tym tak naprawdę skorzysta, bo na pewno nie zwykli mieszkańcy...Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:28Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: Aj WajTreść komentarza: To ta na której sklep ma być?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:18Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co trolu???? Nie pasuje ci, że posłanka dorwała się do łopaty???? Widocznie lubi kopać dołki.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:31Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dziura po PKS dalej straszy.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Spór o 180 mln zł na Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Chełmie. Prezydent Banaszek odpowiada na medialne zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama