Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:35
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Zaprowadzą porządek w Okunince!

Zakaz picia alkoholu na plaży, koniec dzikiej zabudowy, poprawa bezpieczeństwa - to tylko niektóre tematy, jakie ma rozpracować zespół powołany powiat i gminę Włodawa. Strategia dla Okuninki ma rozwiązać wiele problemów mieszkańców i letników.
Zaprowadzą porządek w Okunince!

W skład zespołu wejdą osoby zajmujące się sprawami m.in. ochrony środowiska, budownictwa i urbanistyki.

- Od pewnego czasu w Okunince każdy buduje co chce, jak chce i gdzie chce. Przez to pogarsza się bezpieczeństwo, a także warunki sanitarne oraz walory wypoczynkowe. Musimy to powstrzymać i spojrzeć na Okuninkę z perspektywy przyszłości oraz poszukać modelowych rozwiązań, aby za 20 lat miejscowość była nadal atrakcyjna turystycznie – tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk.

Zabudowa domkami letniskowymi oraz innymi budynkami, która rozrasta się wokół Jeziora Białego w tempie błyskawicznym, będzie głównym problemem, nad którym zespół się pochyli.

- Zabudowując poszczególne tereny, mało kto do tej pory zwracał uwagę na drogi dojazdowe, Są wąskie, nieregularne, a to stanowi spore utrudnienie dla służb ratunkowych – dodaje starosta.

Urzędnicy zajmą się również rozwiązaniem problemu gospodarki śmieciowej nad jeziorem, z którym władze gminy dotychczas nie najlepiej sobie radziły. W efekcie, szczególnie w gorące, weekendowe dni, kiedy do Okuninki ściągały rzesze turystów, przy ulicach i plaży wyrastały góry śmieci.

Nauczycielka miała znęcać się nad uczniami. Co orzekła komisja dyscyplinarna? [CZYTAJ]

Ponadto wprowadzone mają być przepisy, które uniemożliwią spożywanie piwa oraz innych trunków alkoholowych na plaży. Do tej pory picie piwa jest zabronione tylko na pomoście, choć i tu z respektowaniem tego zakazu różnie bywa. Na wielu plażach w Polsce już od kilku lat obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Takie rozwiązanie będzie też w Okunince.

- Jako władze starostwa i współgospodarze tego terenu z gminą Włodawa musimy podjąć wszelkie działania, aby za kilkanaście lat turyści nadal chętnie do nas przyjeżdżali – wyjaśnia Romańczuk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
UG 10.02.2019 20:57
Jestem za super inicjatywa aby się udało

plażowicz 04.02.2019 08:02
STAROSTA NIE WIE O CZYM MÓWI, JAK CHCIAŁEM POBUDOWAĆ SIĘ BLISKO JEZIORA, GMINA MI ODMÓWIŁA BO STWIERDZIŁA ŻE JEST STREFA OCHRONNA WOKÓŁ JEZIOR

Xenia 03.02.2019 18:45
A co z ciszą nocną? Codziennie muzyka dudni do rana!!! Czy to ma pozytywny wpływ na odpoczywających?

John 10.02.2019 21:07
I bedzie dudnic jeszcze mocniej w tym sezonie. Do zobaczenia w okunince.

hiudhegyufuygw 03.02.2019 10:56
A co z przechodzeniem przez jezdnię? Są wyznaczone przejścia dla pieszych a i tak każdy przechodzi jak chce i kar nie ma. Może by utworzyć strefę zamieszkania i walić mandaty kierowcom którzy parkują poza wyznaczonym miejscem? Łatwiej by było. Spora część pieszych (zwłaszcza wieczorem) jest pod wpływem alkoholu i wystawienie mandatu mogłoby wywołać agresję, pijany tłum może być niebezpieczny.

KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama