Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Największy sukces Styrty

Kapela folkowa Styrta zajęła trzecie miejsce podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. - To nasz największy - jak do tej pory - sukces na festiwalu międzynarodowym - mówi kierownik kapeli Krzysztof Darmochwał.
Największy sukces Styrty

Do Będzina przybywają co roku najlepsi soliści i zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach. Od 10 stycznia 12 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej odbywały się przesłuchania finałowe 139 najlepszych zespołów i 1625 solistów, którzy w grudniu startowali w odbywających się w Polsce i za granicą eliminacjach.

Działający przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej członkowie kapeli zaprezentowali trzy utwory: kolędę "Gdy się Chrystus rodzi", "Mizerna cicha" i "Gore gwiazda". Komisja konkursowa postanowiła przyznać trzecie miejsce w kategorii młodzieżowe i dorosłe zespoły wokalno-instrumentalne.

Styrta na festiwalu wystąpiła w składzie: kierownik kapeli Krzysztof Darmochwał - akordeon, Olga Kister - śpiew, Patrycja Chwała - śpiew, Paweł Wojtal - flety, śpiew, Mateusz Kołtun - gitara basowa, śpiew, Zbigniew Sobstyl - gitara, Przemysław Wójcik - instrumenty perkusyjne.

Chełmianie zjednoczeni w obliczu tragedii i we wspólnej idei [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama