Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Wojsławice: Razem ratujmy Agnieszkę!

Włożyła dużo serca w pracę z młodzieżą i działania kulturalne w Wojsławicach. Teraz sama potrzebuje pomocy. Mieszkańcy gminy z pewnością nie zawiodą.
Gm. Wojsławice: Razem ratujmy Agnieszkę!

Już 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii o godz. 18 odbędzie się koncert charytatywny dla Agnieszki Jarmuł, animatorki z Lublina. 

Agnieszka zachorowała na nowotwór, który klasyfikowany jest jako typ najgroźniejszy ze względu na to, że rozwija się błyskawicznie. W ciągu zaledwie 6 miesięcy może być już w stadium zaawansowanej choroby, dającej odległe przerzuty.

Obecnie Agnieszka jest w trakcie chemioterapii. Przed nią zabieg mastektomii, następnie radioterapia, rehabilitacja oraz kilka lat hormonoterapii. Jej szanse na pokonanie raka będą większe przy zastosowaniu nierefundowanych zabiegów i leków oraz odpowiedniej suplementacji. Dobra informacja jest taka, że przeprowadzone badania kliniczne nie wykazały przerzutów do innych organów i mutacji genu BRCA1, który zwiększa ryzyko zachorowania drugiej piersi. Nadzieję na powrót do zdrowia daje możliwość leczenia w Klinice Zapalnego Raka Piersi w Houston w Stanach Zjednoczonych.

- Agnieszka to nasz kulturalny ambasador w Lublinie i nie tylko. Przeprowadziła wiele działań kulturalnych na terenie gminy Wojsławice. Realizowała projekty: "Selfie z Wojsławicami", " Wielobarwna historia" oraz " Historia, teatr i graMY!". Dzieliła się swoją wiedzą i pasją, a dziś mierzy się z jednym z najtrudniejszych doświadczeń, jakie może przynieść życie – mówi Sylwia Jasiuk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach.

Animatorka zostawiła w Wojsławicach wiele śladów swojej działalności. Do dziś można oglądać w centrum miejscowości i szkole graffiti namalowane z jej udziałem.

- Agnieszka ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Zaszczepiła w nich chęć do podejmowania nowych wyzwań, szukania przygód, współpracy z rówieśnikami i lokalną społecznością. To dzięki niej młodzież miała możliwość stworzenia murali, przeprowadzenia gry terenowej,wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej i warsztatach malowania światłem – opowiada Ewelina Jabłońska, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii.

Do udziału w koncercie zaproszono znanych i cenionych muzyków związanych z Wojsławicami.

Podczas wydarzenia zagrają: Szalom Chełm, Yaroo oraz Defis. Odbędzie się również licytacja prac plastycznych i rękodzielniczych, usług kosmetycznych, fryzjerskich, fotograficznych, wypieków cukierniczych itp. Przedmioty przekazane zostały przez lokalnych twórców, mieszkańców naszej gminy, ale także osoby z Chełma i Uchań. Podczas koncertu będzie możliwość skorzystania z fotobudki i zrobienia pamiątkowego zdjęcia z artystami. W wydarzenie włączają się również dzieci niepełnosprawne z gminy Wojsławice, które wcześniej doświadczyły dobra, korzystając z tego typu wsparcia, a teraz same chcą pomóc. W organizację koncertu angażuje się także młodzież, z którą współpracowała Agnieszka. Cegiełki w cenie 10 zł będą do nabycia przed koncertem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Agnieszki.

Organizatorami koncertu są: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach-Kolonii oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Alex .Treść komentarza: Na ulicy Mościckiego w Chełmie brak studzienek burzowych !Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:47Źródło komentarza: Zakończono modernizację sieci wodociągowej na ul. Mościckiego i Litewskiej w ChełmieAutor komentarza: FanpslTreść komentarza: Patrząc na tą radę to sukces że ta gmina jeszcze istniejeData dodania komentarza: 13.12.2025, 06:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama