Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 lipca 2026 02:20
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Chełm inspiruje filmowo

W weekend odbyła się premiera telewizyjna filmu animowanego o chełmskiej Dyrekcji. To już druga produkcja na temat zabytkowej dzielnicy naszego miasta. Tym razem jest to dokument Rafała Kołodziejczyka.

Ci, którzy przegapili premierę, mają szansę obejrzeć powtórkę. Planowana jest na 9 stycznia o godz. 14.35 w TVP Historia.

- Dyrekcja to idealny przykład wspaniałego rozwoju polskiej myśli technicznej, która miała miejsce po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Okres ten obfitował w bardzo dynamiczny rozwój kraju w każdej możliwej dziedzinie. Realizowano założenia budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz powstał port w Gdyni. Budowa osiedla Dyrekcja w Chełmie, wpisanego w kształt orła, była jedną ze składowych tego podniosłego nastroju - czytamy w opisie filmu.

Producentem dokumentu jest Telewizyjna Agencja Producencka Alter Ego. Konsultantem filmu Kołodziejczyka był pisarz Marcin Wroński, który w przedwojennym Chełmie umieścił akcję swojego kryminału "Czas Herkulesów".

To kolejny obraz o chełmskiej Dyrekcji. Kilka miesięcy temu odbyła się premiera filmu Grażyny Stankiewicz, który powstał przy współpracy Urzędu Miasta Chełm oraz OTO Agencji Producenckiej z Lublina.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jurek 08.01.2019 10:30
nie ciekawie zrobiony film choć temat ciekawy

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama