Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Szklane dziedzictwo docenione

Gm. Wola Uhruska. Izba Pamięci „Nadbużanka” Odkryciem Roku w konkursie „Diamenty Kultury Województwa Lubelskiego”

Gmina Wola Uhruska ma kolejne powody do dumy. W piątkowy wieczór, 15 maja, w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbyła się uroczysta gala podsumowująca prestiżowy konkurs „Diamenty Kultury Województwa Lubelskiego”. Wydarzenie to ma na celu promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw w regionie. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Izba Pamięci Huta Szklana Robotnicza „Nadbużanka”, która wywalczyła trzecie miejsce w niezwykle wymagającej kategorii „Odkrycie Roku”.
zdjęcie delegacji z woli uhruskiej i zabytkowej wieży ciśnień
Z lewej: Piotr Kańczugowski, Zbigniew Lipert i Jacek Kozyra z statuetką i wyróżnieniem dla "Nadbużanki" w Woli Uhruskiej, z prawej zabytkowa wieża ciśnień, w której funkcjonuje Izba Pamięci.

Źródło: UG Wola Uhruska

Nagrodzona placówka to unikatowe w skali regionu muzeum, które znalazło swoje miejsce w zrewitalizowanej przestrzeni. Izba mieści się w odrestaurowanej wieży ciśnień dawnego zespołu dworcowego w Woli Uhruskiej. To tam, poprzez bogate zbiory wyrobów, dawnych narzędzi oraz archiwalnych fotografii, prezentowana jest fascynująca historia miejscowej Robotniczej Huty Szkła. Wyróżnienie w Lublinie jest potwierdzeniem, że ratowanie lokalnego dziedzictwa spotyka się z uznaniem nie tylko mieszkańców, ale również ekspertów i kapituły z całego województwa.

Podczas piątkowej gali pamiątkową statuetkę odebrała delegacja, w skład której weszli wójt gminy Jacek Kozyra oraz zaangażowani w ten projekt: Zbigniew Lipert i Piotr Kańczugowski

– To sukces będący efektem pracy wielu osób, które z pasją i zaangażowaniem przyczyniły się do stworzenia przestrzeni łączącej historię, kulturę i lokalną tożsamość. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestniczących w tworzeniu tej ważnej części historii naszej gminy. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Katarzynie Wnuk, Piotrowi Kańczugowskiemu i Zbyszkowi Lipertowi . Otrzymane wyróżnienie to doskonały krok w promocji naszego regionu jako miejsca wartościowych inicjatyw – komentuje wójt Jacek Kozyra. 

Ogromnej radości nie ukrywali również sami pomysłodawcy i twórcy izby pamięci. Tuż po ogłoszeniu werdyktu podzielili się swoimi emocjami, dziękując osobom wspierającym ich działalność.

– Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą nasz „Szklany Świat”. To dzięki Wam możemy rozwijać nasze pasje, realizować kolejne pomysły i wspólnie budować coś wyjątkowego. Gdy opadną emocje… opowiemy więcej! – przekazali twórcy „Nadbużanki”.

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama