Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Nie przegap!

„Miś” Teatru Hesperydy. Poruszający spektakl o hejcie i pustce, która zostaje po słowach

Już w najbliższy czwartek, 14 maja, o godzinie 17:00, w Klubie Wojskowym przy ul. Lubelskiej 3 w Chełmie odbędzie się autorski spektakl Teatru Hesperydy pt. „Miś” w reżyserii Elżbiety Dopieralskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Choć tytuł spektaklu może sugerować historię lekką, ciepłą i przyjemną, młodzi aktorzy Teatru Hesperydy podjęli się tematu niezwykle trudnego i aktualnego - hejtu. W ich interpretacji tytułowy „Miś” staje się symbolem człowieka, który pod wpływem raniących słów, odrzucenia i przemocy emocjonalnej stopniowo traci siebie, aż w środku pozostaje pustka.

Spektakl porusza, niepokoi i zmusza do refleksji. To opowieść o emocjach, które często pozostają niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale mogą mieć ogromny wpływ na życie młodego człowieka. Na scenie nie brakuje napięcia, łez i momentów, które zostają z widzem na długo po zakończeniu przedstawienia.

Wydarzeniu towarzyszy również wystawa fotograficzna nawiązująca do spektaklu i współtworząca jego przekaz artystyczny. Zdjęcia przygotowała Grupa Paparazzi z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie pod kierownictwem Aleksandry Borysiewicz.

Za choreografię do spektaklu odpowiada Paulina Koperska, tancerka Zespołu Tańca Jazzowego BALLO, również działającego przy chełmskim MDK.

„Miś” to propozycja nie tylko dla miłośników teatru, ale także dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak młodzi ludzie mówią o problemach swojego pokolenia - szczerze, odważnie i z dużą wrażliwością.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Chełma do udziału w wydarzeniu oraz do obejrzenia fotorelacji z premiery spektaklu.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: Czyli tusk nas nie lubi? Nie mówiąc o naszej historii to nie jego bajkaData dodania komentarza: 13.05.2026, 09:19Źródło komentarza: Sąd zamyka sprawę dotacji na muzeum w Chełmie. Co dalej z wielką inwestycją?Autor komentarza: kto mu doradzaTreść komentarza: Kolejna trafiona inwestycja Jakuba Banaszka.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 07:36Źródło komentarza: Sąd zamyka sprawę dotacji na muzeum w Chełmie. Co dalej z wielką inwestycją?Autor komentarza: KtokolwiekTreść komentarza: Siedziałeś za granicą, to chociaż spokój był. Jako kandydat do rady powiatu mogłeś tak krzyczeć, na pewno by Cię wybrali 😂Data dodania komentarza: 13.05.2026, 07:27Źródło komentarza: Sobiborski Park Narodowy? Najpierw dialog, potem decyzje. Rozmowa z Krzysztofem Gorczycą, prezesem Towarzystwa dla Natury i CzłowiekaAutor komentarza: MarcelinaTreść komentarza: Czyli będzie drugi PKS.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 07:00Źródło komentarza: Sąd zamyka sprawę dotacji na muzeum w Chełmie. Co dalej z wielką inwestycją?Autor komentarza: KtokolwiekTreść komentarza: Gdzie i jaki rozwój ? Co Ty człowieku opowiadasz. Obecny stan rzeczy ? - za to w dużej mierze odpowiadają wszyscy ci, którzy blokują inwestycje. A jakie perspektywy z parku ? Agroturystyka ? Obecnie też są warunki do tworzenia takich miejsc, ale jak widać chętni jedynie na Białym albo w Sobiborze.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 13:33Źródło komentarza: Wójt gminy Włodawa sceptyczny w sprawie parku narodowego. Zapowiada, że będzie bronił interesów mieszkańców [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama