Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Siedliszcze: Poeci, łapcie za pióra!

Do końca grudnia przyjmowane są zgłoszenia do XII edycji konkursu poetyckiego im. Wacława Iwaniuka. Organizatorem zmagań jest Wydawnictwo TAWA, Urząd Miejski w Siedliszczu i Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu.
Siedliszcze: Poeci, łapcie za pióra!

Warunkiem udziału w konkursie poetyckim jest nadesłanie do organizatorów zestawu pięciu wierszy, które nie były dotąd nigdzie publikowane oraz nagradzane w innych konkursach literackich. Skierowany jest do osób pełnoletnich, zrzeszonych lub niezrzeszonych w związkach i stowarzyszeniach twórczych, mających polskie obywatelstwo. W przeciwieństwie do dotychczasowych edycji wydarzenia, w tych zmaganiach mogą wziąć udział laureaci poprzednich konkursów poetyckich im. Wacława Iwaniuka.

- Wiersze przyjmujemy na papierze A4, opatrzone godłem, wraz z zapisem elektronicznym na płycie CD. Rękopisy nie będą brane pod uwagę - tłumaczy Waldemar Taurogiński, wydawca i współorganizator konkursu. - Każdy zestaw pięciu wierszy należy złożyć w 3 egzemplarzach. W osobnej zamkniętej kopercie, oznaczonej tym samym godłem, trzeba umieścić dane o autorze, czyli imię, nazwisko, wiek, adres do korespondencji, telefon kontaktowy i ewentualnie e-mail. Zgłaszane utwory muszą być napisane po polsku, a w żadnej części nie stanowić plagiatu. Nadesłanie większej lub mniejszej liczby wierszy oraz wierszy niespełniających zasad regulaminu równa się dyskwalifikacji uczestnika. 

 Zgłoszenia należy przesłać do 31 grudnia 2018 r. na adres: Wydawnictwo TAWA, ul. Lwowska 51/3A, 22 - 100 Chełm, z dopiskiem Konkurs Poetycki im. Wacława Iwaniuka. Każdy uczestnik musi do tego dołączyć oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych dostępne na stronie www.gok.siedliszcze.pl.

Finałem oraz rozstrzygnięciem XII edycji konkursu poetyckiego im. Wacława Iwaniuka będzie Siedliska Biesiada Literacka, która odbędzie się 18 maja przyszłego roku w Gminny Ośrodku Kultury w Siedliszczu. Na zwycięzcę zmagań czeka pamiątkowy medal i nagroda pieniężna. Najlepsze wiersze zostaną natomiast opublikowane w pokonkursowej antologii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Oby tylko od niej nie spłonęła.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 12:26Źródło komentarza: Koniec z „Dobrym posiłkiem w szpitalach”. Powrót do przeszłościAutor komentarza: JanTreść komentarza: Ta Pani co opisała sytuację mieszka na osiedlu Baraki. Zostało ono wyremontowane na koszt miasta zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wybudowane 2 parkingi, boisko itp. Za remont nie zapłaciła ani grosza i ma pretensje że os. Morawinek jest odśnieżane. Jakoś nie zauważa że tam nie ma nic. Ani parkingu, boiska, stare dziurawe płyty chodnikowe, bez monitoringu. Łatwo być roszczeniową osobą jak się wszystko dostało za darmo.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A Ty zapewne jesteś w trakcie leczenia. Jak widać z komentarza leczenie nie skutkuje. Życzę zdrowia.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:33Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Tak na prawdę to w ogóle nie wiadomo do czego się nadaje.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:18Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatęAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jeszcze kilka lat temu tego by nie zrobił, bo domów ministrów pilnowała 24 godziny na dobę policja. Gdyby się pojawił dostał by pałą i gazem po oczach.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:00Źródło komentarza: Mieszkaniec Horodyszcza siedzi w areszcie. Wylał gnojowicę pod domem ministra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama