Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kierunek się nie zmieni

Inwestycje drogowe mają być nadal priorytetem w powiecie chełmskim. Zapowiada to Piotr Deniszczuk, który po raz drugi został starostą.
Kierunek się nie zmieni

Wicestarostą nie jest już Tomasz Szczepaniak. Został nim Jerzy Kwiatkowski z PiS. Zmiana to wynik koalicji wyborczej zawartej przez PSL i PiS w radzie powiatu. Kwiatkowskiego poparli nie tylko radni tych ugrupowań. W tajnym głosowaniu uzyskał 19 głosów, czyli głosowali na niego wszyscy radni. Jerzy Kwiatkowski znany jest ze swojej działalności społecznej – razem z żoną prowadzi rodzinę zastępczą. Powiedział, że w radzie powiatu właśnie ten obszar działalności będzie miał na szczególnej uwadze i będzie chciał ją promować.

Przewodniczącym rady został Jarosław Walczuk (PSL), a jego zastępcami Ireneusz Czmuda (PiS) i Andrzej Zając (PSL). Obaj po raz pierwszy zasiadają w radzie powiatu.

Grażyna Szykuła (PSL), Dorota Łosiewicz (PSL) i Damian Wierak (PiS) zostali członkami zarządu powiatu. To pierwsza kadencja Wieraka w radzie powiatu.

Obrady radnych przebiegały sprawnie i bez większych niespodzianek. Dla niektórych radnych pierwsza sesja była chyba aż zbyt przewidywalna – żartowali między sobą, że dawno tak spokojnie nie było i zaczyna im się nudzić. Kandydatów do każdej funkcji było dokładnie tylu, ilu należało wybrać. Tylko nieliczni radni wstrzymywali się od głosowania bądź głosowali przeciwko zaproponowanym kandydaturom.

Na pierwszej sesji rady powiatu uchwalono też wynagrodzenie starosty. Wyniesie ono 7471,24 zł netto. Obejmuje wynagrodzenie zasadnicze oraz różne dodatki (funkcyjny, za staż pracy oraz dodatek specjalny).

Poza dalszymi inwestycjami drogowymi Piotr Deniszczuk chce w tej kadencji skupić się także na integracji i wspieraniu aktywności na wsi. Uważa, że jest to bardzo ważne wobec problemu zmniejszania się liczby mieszkańców w całym powiecie chełmskim.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama