Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:17
Reklama

Wojewoda da kasę staroście

Urząd wojewódzki opublikował listę rankingową programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Wygląda na to, że powiat chełmski załapie się na dofinansowanie remontu drogi Wierzbica-Sawin.
Wojewoda da kasę staroście

Remont ponad 9-kilometrowego odcinka powiatówki będzie kosztował według kosztorysu ponad 7,1 mln zł. Powiat może uzyskać 3-milionowe dofinansowanie.

- Wygląda na to, że powinniśmy dostać te pieniądze. Z naszych obliczeń wynika, że będą dofinansowane wnioski do 13. lub 14. miejsca. Wszystko zależy od wyników przetargów - mówi Ireneusz Krasowski, z-ca dyrektora wydziału infrastruktury w chełmskim starostwie powiatowym.

Kolejnym wygranym w programie jest gmina Leśniowice. Znalazła się na 25. miejscu wśród 76 gmin wiejskich. Złożyła projekt na przebudowę drogi w Dębinie. Zawnioskowała o dofinansowanie w wysokości 534 tys. zł.

Środki finansowe powinna otrzymać również gmina Dorohusk. Znalazła się na 43. pozycji. Z niektórych źródeł nieoficjalnych wynika, że pieniędzy wystarczy tylko do miejsca 40., ale pracownicy urzędu są przekonani, że będzie więcej zrealizowanych wniosków. Upewniono ich o tym w urzędzie wojewódzkim. Jeśli tak będzie rzeczywiście, a wiele na to wskazuje, wyremontowana zostanie droga gminna w Dorohusku - Osadzie.

Na 55. pozycji znalazła się gmina Sawin, wnioskująca o dofinansowanie na drogę w Sajczycach. Prawdopodobnie pieniędzy nie otrzyma.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama