Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama
Prestiżowe wyróżnienie samorządu

Kto otrzyma tytuł „Ambasador Miasta Chełm”? Trwa nabór wniosków. Czas tylko do 1 marca

Od 23 lutego mieszkańcy oraz instytucje mogą składać wnioski o przyznanie tytułu „Ambasador Miasta Chełm”. To jedno z najwyższych wyróżnień przyznawanych przez samorząd osobom i podmiotom szczególnie zasłużonym dla miasta. Termin mija już 1 marca 2026 roku.
Kto otrzyma tytuł „Ambasador Miasta Chełm”? Trwa nabór wniosków. Czas tylko do 1 marca
Ambasadorzy Miasta Chełm uhonorowani w 2025 roku

Źródło: Miasto Chełm

Tytuł „Ambasador Miasta Chełm” stanowi wyraz najwyższego uznania za działalność na rzecz Chełma – w szczególności w zakresie jego promocji w kraju i za granicą. Wyróżnienie może zostać nadane osobom fizycznym, ale również stowarzyszeniom, fundacjom, związkom wyznaniowym czy organizacjom społeczno-politycznym – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Co istotne, tytuł może zostać przyznany obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej oraz cudzoziemcom, a także – pośmiertnie. To honor, który można otrzymać tylko raz.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wnioski można składać w formie pisemnej:

  • za pośrednictwem operatora pocztowego,
  • osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Chełm,
  • elektronicznie na adres: [email protected].

Termin składania wniosków upływa 1 marca 2026 roku (włącznie). Dokumenty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Kto już został Ambasadorem Chełma?

W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się zarówno przedstawiciele świata polityki, kultury, nauki, sportu, jak i lokalnego biznesu oraz instytucji publicznych. Wśród nich są: Stanisław Adamiak, Jarosław Kaczyński, Bernd Vöhringer, Browar Jagiełło – Lucjan Jagiełło, Cementownia Chełm – Cemex Polska, Miejski Klub Sportowy Cement-Gryf Chełm, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie, Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie, Marek Dyjak, Dominik Bąk, Dorota Róża Bida, Anna Dąbrowska, Jan Malawski, Andrzej Perkman, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Prof. dr hab. Radosław Henryk Dobrowolski, Mateusz Grzeszczuk oraz BHM Unique Interiors.

Tytuł „Ambasador Miasta Chełm” to nie tylko symboliczna statuetka, ale przede wszystkim prestiż i oficjalne potwierdzenie wkładu w budowanie wizerunku miasta. 

Zgłoszenia można składać jeszcze przez kilka dni – czasu jest niewiele.

Tak było podczas gali w ubiegłym roku:

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sylwester B 25.02.2026 13:04
tylko Jarosław!

miejscowy 25.02.2026 14:28
Bo Jarosław jest cool.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pacjentka Treść komentarza: Czy wystąpi też posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek, żeby opowiedzieć o sytuacji w chełmskim szpitalu i zarobkach lekarzy? Data dodania komentarza: 22.07.2026, 13:12 Źródło komentarza: Chełm będzie pełen smaku. Kulinarny piknik z Tomaszem Strzelczykiem już w niedzielę Autor komentarza: Lolek Treść komentarza: Całe szczęście, że nie Makłowicz! Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:40 Źródło komentarza: Chełm będzie pełen smaku. Kulinarny piknik z Tomaszem Strzelczykiem już w niedzielę Autor komentarza: mieszkanka Treść komentarza: Wodorowa autobusy to porażka finansowa. Niektóra miasta wycofały się z pomysłu, a inne już liczą straty. Opłacają się tylko hybrydy, ale Jakub Banaszek tego nie wie. Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:21 Źródło komentarza: Chełm. Autobus co dwie godziny, a po 16.34 już nic? Radny alarmuje, miasto problemu nie widzi Autor komentarza: Brodaty Treść komentarza: Kolejna porażka - wiadomo kogo.... Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:17 Źródło komentarza: Siedem podmiotów dostanie biura w chełmskim hubie. Jedno zgłoszenie odrzucono Autor komentarza: Piotr Treść komentarza: Czy takimi sytuacjami na pewno zajmuje się Minister? Czy tego rodzaju interwencje nie leżą w kompetencjach Urzędu Komunikacji Elektronicznej? Data dodania komentarza: 22.07.2026, 07:36 Źródło komentarza: Powiat włodawski interweniuje w sprawie internetu i telefonii komórkowej. Sygnał zanika i łączy z sieciami zagranicznymi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama