Konkurs odbędzie się 21 lutego o godzinie 13:00 w Sali Konferencyjnej KDK i jest pierwszą tego typu inicjatywą w mieście. Jego celem jest popularyzacja poprawnej polszczyzny, promowanie kultury języka oraz integracja miłośników języka polskiego. Nad merytorycznym przebiegiem dyktanda czuwać będzie jury pod przewodnictwem dr hab. Marty Nowosad-Bakalarczyk, prof. UMCS, językoznawczyni z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autorem tekstu konkursowego jest Zbigniew Dmitroca.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – w dyktandzie może wziąć udział maksymalnie trzydzieści osób, a decyduje kolejność zgłoszeń. Z konkursu wyłączeni są studenci i absolwenci filologii polskiej oraz organizatorzy wydarzenia.
Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni pieniędzmi – przewidziano nagrody za pierwsze trzy miejsca, a wyniki i wręczenie nagród odbędzie się tego samego dnia podczas finału XIX edycji Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego 2026 roku, a formularz dostępny jest na stronie internetowej KDK.









![Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM] Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-w-chelmskim-bieluchu-sluzby-w-akcji-na-terenie-zakladu-film-1777354415.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [26-4-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-19-4-2026-1777154452.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze